FRANCAIS POLSKI DEUTSCH ENGLISH CESKY Návrat na hlavní stranu PRAHA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ KRAJ VYSOCINA PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ STREDOCESKÝ KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ
Návrat na hlavní stranu

Fulltext

Cykloturistika na území Uherskobrodska a Bojkovska

Lopenické sedlo
Lopenické sedlo
Cykloturistika na území Uherskobrodska a Bojkovska

Prvním výrazným impulsem k její podpoře byla realizace projektu "Cykloturistické a turistické trasy v pohraničí SR-ČR", financovaného z programu PHARE-Credo (80% nákladů EU, 20% vlastní zdroje). Na realizaci tohoto projektu, ukončeného 13. srpna 2000, se na české straně podílelo Centrum dopravního výzkumuBrno (informační systém a značení), Regionální rozvojová agentura Bílé Karpaty-Moravské Kopanice (propagace a administrativa) a Regionální rozvojová agentura Východní Moravy Zlín (koordinátor). V jeho rámci bylo vyznačeno asi 800 km nových cyklotras na území podél hranice mezi Českou a Slovenskou republikou, tedy i v Uherskobrodském mikroregionu.

Trasy jsou vedeny nejatraktivnějšími místy českého i slovenského pohraničí. V rámci marketingové propagace bylo zpracováno informační CD, obsahující prezentaci dotčených obcí a měst, informace o službách, fotografie hlavních atraktivit, které bylo distribuováno do turistických informačních center oblasti. Dále byl vydán tištěný průvodce "40 nejhezčích výletů v slovensko-moravském pomezí", kde jsou navrženy výlety využívající značených cyklotras a jsou většinou inspirovány legendami vztahujícími se k místům, po nichž jsou vedeny. Průvodce je doplněn množstvím fotografií a soupisem zajímavostí a je distribuován na okresní úřady, města a obce pro potřeby propagace regionů.

Ve fázi projektové přípravy se dnes nachází vznik velmi důležité nové cyklostezky, spojující Uherský Brod s Luhačovicemi, významnými moravskými lázněmi v těsné blízkosti Uherskobrodského mikroregionu.

Průběhy tras na území Uherskobrodska a Bojkovska

Trasa č.46
Kamenná bouda - Horní kopec - Strání - Březová - Lopeník - Troják - Mikulčin vrch - Vyškovec (památník americkým letcům) - Starý Hrozenkov (Rovné) - Žítková (Boky) - Žítková - Ochoz - Hradisko - Pitín - Hrádek - Slavičín (51 km, součást Beskydsko-Karpatské magistrály)

Trasa č.49
Pitín - Hostětín - Rokytnice (7 km)

Trasa č. 5049
Mistřice - Hradčovice - Drslavice - Uherský Brod - Újezdec u Luhačovic - Šumice - Nezdenice - Záhorovice - Nový Světlov - Bojkovice (?)

Trasa č. 5051
Strání - Květná - Grúň - Kamenná bouda (12 km)

Trasa č. 5052
Hradčovice - Veletiny - Vlčnov - Dolní Němčí - Slavkov - Horní Němčí - Horní kopec - Kamenná bouda - Velká Javořina, státní hranice - Velká Javořina, vrchol (?)

Trasa č. 5053
hraniční přechod - Březová - Čupák - Suchá Loz - Bánov - Nezdenice (23 km)

Trasa č. 5056
Mechnáč, Troják - Nový Dvůr, Rasová - Komňa - Nový Světlov - Bojkovice - Rudimov (17 km)
Pohled do Vápenic ze sjezdovky Myšáčka
Pohled do Vápenic ze sjezdovky Myšáčka

LOKALIZACE

DALŠÍ INFORMACE: http://www.cykloserver.cz

Typ záznamu: Cyklotrasa
AKTUALIZACE: Lubomír Pospěch. (sam. biolog) org. 2, 28.04.2007 v 20:24 hodin
Copyright 1998-2019 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule