FRANCAIS POLSKI DEUTSCH ENGLISH CESKY Návrat na hlavní stranu PRAHA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ KRAJ VYSOCINA PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ STREDOCESKÝ KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ
Návrat na hlavní stranu

Fulltext

Vsetínská Bečva (Horní)

Pramení na severozápadním svahu Javorníků, teče zprvu jihozápadním až západním směrem a pod Vsetínem se otáčí k severu. Tímto směrem teče až do Valašského Meziříčí, kde se spojuje s Rožnovskou Bečvou(Dolní). Povodí měří 734 km2, délka sjížděného úseku 54 km.

V horním toku má řeka úzké koryto s velkým spádem, zmírňovaným množstvím sjízdných kamenných stupňů. Jezů je málo, jsou však obtížně sjízdné. Břehy jsou mírně zarostlé. Pod Vsetínem se údolí i tok rozšiřují a spád se zmenšuje. Na Vsetínské Bečvě jsou každoročně pořádány vodácké akce: Otvírání Bečvy brzy na jaře, Bystřičku s její kilometráží uvádíme pro krátkost toku a úzkou návaznost na Vsetínskou Bečvu na tomto místě. Pramení na severním svahu Vsetínských vrchů, teče převážně k západu a na ř.km 5,8 byla na Bystřičce postavena protipovodňová přehrada, jejím vypouštěním je umožněno sjíždět poměrně náročný úsek od přehrady k ústí. V tomto úseku protéká Bystřička hlubším údolím v úzkém kamenitém korytu s velkým spádem, regulovanými četnými sjízdnými, zčásti rozbitými stupni a jezy.

UPŘESŇUJÍCÍ ODKAZY

LOKALIZACE


Typ záznamu: Vodní tok
AKTUALIZACE: Otakar HOŠEK (Informační centrum Vsetín) org. 164, 24.03.2011 v 12:16 hodin
Copyright 1998-2019 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule