FRANCAIS POLSKI DEUTSCH ENGLISH CESKY Návrat na hlavní stranu PRAHA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ KRAJ VYSOCINA PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ STREDOCESKÝ KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ
Návrat na hlavní stranu

Fulltext

Konference "Bohyně" 30.7. - 3.8.2003, Glastonbury

...jela jsem tam a setkání přineslo inspiraci a poselství "Uspořádej setkání BOHYNÍ v Čechách"

Pouť za devíti Morganami z Avalonu. Kdo jsou Morgany?

Legenda říká, že devět Morgan je devět bohyň, dam, sester, víl, sudiček, které vládnou magickému ostrovu Avalon. Všechny jsou jednou bohyní i Devět tváří jedné BOHYNĚ. Žijí ve své zvláštní krajině, ale jsou dostatečně blízko, aby se nás dotýkaly se svou láskou i děsivou silou. Zjevují se jako Devět Žen v řadě od mladé do staré. Jedná se o tři trojice Bohyň - Panny, Matky, Stařeny.

Hluboko uvnitř jeskyně pod kopcem Tor v Glastonbury sedí v kruhu kolem velkého kotle devět zahalených postav v kápích, které představují nesmrtelnost a znovuzrození.
Zjevují se jako devět velkých mihotavě svítících bytostí na úpatí hory Tor. Občas je mohou spatřit smrtelníci, jak se náhle vynoří z mlh, obklopující posvátný ostrov. Někdy se zjevují jako stíny, které lze zahlédnout letmým pohledem za stromy v jabloňovém sadu Avalonu, nebo za posvátnými studnami, nebo mohou být i viděny jako vrbové stromy, které střeží magický ostrov.

V nádherné neposkvrněné krajině v Glastenbury se zjevují ve formě černých vran, bílých holubic, zelených datlů a sokolů.Ve 12. století Geoffrey z Monmouthu popsal devět Morgan v díle "Vita Merlini". Jedná se o devět kněžek nebo královen, které žijí v ráji jiného světa a jejich jména jsou:

Thitis [thaitis], Moronoe, Cliton [klaiton], Mazoe, Thetis [thítis], Tyranoe, Gliten [glaiten], Glitonea [glitonea],
Morgan la Fey

Morgan la Fay, nejznámější z nich, je Morgana víla nebo Morgana sudička. V Arturiánské legendě byla Morgana nebo Morgaine zatracená nevlastní sestra krále Artuše. Ona je však mnohem víc!
Devět Morgan zastupuje všechny kvality bohyňí,veškeré přechody mezi světlem a tmou, sladkostí a kyselostí, tvořením a destrukcí

Na ostrově žen jsou známé svým učením a znalostmi sedmi svobodných umění zejména astronomií, astrologií, matematikou a fyzikou. Proslavily se léčivými schopnostmi a dovednostmi v lidových tradicích v bylinkářství, jako můzy inspirující božstvo ve spojení s hudbou a uměním, měly dar proroctví a schopnosti přesunovat se v čase; objevující se na několika místech najednou.

Mají dar postřehu, léčení, transformace, pravdivé lásky a soucitu.

1. Během "konference" se prozkoumává podstata Devíti Morgan jako držitelek klíče, Bohyně transformace, jako Sestry pracující v kruhu, jako Léčitelky, Můzy a Strážkyně Avalonu.
. Záměrem je, abychom tyto starověké Bohyně Avalonu vyvedli ven z mlhy zapomenutí a znovu je spatřili.

Během "konference" se budou zkoumat témata Sesterství a spolupráce mezi ženami a mezi ženami a muži. Pro tuto "konferenci" je požádáno Devět Morgan o požehnání.

Chceme-li podniknout poutní cestu za Bohyní, měli bychom cestovat na její posvátná místa jako akt spirituálního zasvěcení a akt lásky k ní. Patří sem obojí - cesta vnější i vnitřní. Někdy jsme na cestě sami a jindy společně s ostatními.

Jednoduchá rada pro začátek vaší poutní cesty je - otevřete oči a uši. Když procházíte "konferencí", všimněte si, kdo se v určitém momentu objevil, kdo si s vámi přišel popovídat - ptáci, zvířata, lidé. Všimejte si synchronicit, které se objevují. To vše jsou znaky zázraků. Všímejte si, co zahlédnete a dovolte si to sami pro sebe odhalit. Takto můžete odhalit Devět Morgan, Víl, Kněžek a ženu samotnou.

Při putování si můžete opakovat potichu v duchu nebo nahlas Mantru Bohyně. Ta pomáhá držet mysl zaměřenou za účelem vaší poutě a také invokuje přítomnost Devíti Morgan. Jednoduše jednou recitujte jména Devíti Morgan:

"Moronoe, Mazoe, Mystress Glitonea, Gliten, Cliton, starověká Tyronoe,
Thitis, Thetis, proslulé svými citerami a Morgen la Fey, nejznámější ze všech."

Vezměte s sebou k uctění malou sbírku obětních bylin, semínek květin, kadidla (vůně) nebo zrn a při chůzi je rozptylte všude po zemi, kde se zastavíte k modlitbě.Všechno by mělo být schopné rozkladu tak, aby se mohlo neškodně vrátit zpátky do těla země

Píseň, matra konference:

Nine Morgens on the isle of Avalon Nine Sisters spin the weel of time Nine Woman sit beyond the shining well Nine Morgens weave the web of life

DALŠÍ INFORMACE: Tantra pro ženy 2007
Zveřejněno 20.04.2004 v 12:37 hodin
Copyright 1998-2019 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule