FRANCAISPOLSKIDEUTSCHENGLISHCESKYNávrat na hlavní stranu PRAHA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ KRAJ VYSOCINA PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ STREDOCESKÝ KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ
Návrat na hlavní stranu

Fulltext
Království perníku

IV. Mezinárodní folklorní festival EVROPSKÉ SETKÁNÍ SOUBORŮ V TELČI A TŘEŠTI

Telč a Třešť, 9. - 13. července 2005

Tisková zpráva

Ve dnech 9.- 13. července 2005 se již počtvrté koná mezinárodní folklorní festival se zajímavým názvem a programem Evropské setkání souborů v Telči a Třešti.

plakát
plakát

Festivalový program bude zahájen v sobotu 9. července v 16,00 hodin vystoupením telčských a zahraničních souborů na Zimním stadionu v Třešti. V následujících dnech bude program patřit vždy některým z hostů festivalu. Tak je na neděli připraven den moravsko-slovenský, na pondělí maďarsko-španělský a na úterý mexicko-ruský. Vystoupení probíhají na Zimním stadionu v Třešti, ve Státním zámku v Telči a na Náměstí Zachariáše z Hradce v Telči. Program uzavře ve středu 13.7. v 16,00 hodin na Náměstí Zachariáše z Hradce v Telči vystoupení ruského souboru Mix Dance Čeljabinsk. V průběhu uvedených pěti dnů se vedle vystoupení souborů konají také besedy účastníků, sportovní soutěže a další akce.

Českou republiku a kraj Vysočina budou na festivalu reprezentovat soubory Kvítek a Podjavořičan Telč, Pramínek Jihlava a Studánka Žďár nad Sázavou. Mezi zahraničními hosty účastníci přivítají soubory Furmani Nitra (Slovensko), Iglice Ágasvár (Maďarsko), Vega del Segura de Murcia (Španělsko), Mexico Folclorico Querétaro (Mexiko), Mix Dance Čeljabunsk (Rusko) a Usa Riga (Lotyšsko).

Hlavními pořadateli festivalu jsou Folklorní sdružení ČR, kraj Vysočina, Horácké folklorní sdružení Jihlava, Státní zámek Telč, Město Telč a Město Třešť.

Festival se koná pod záštitou hejtmana kraje Vysočina Miloše Vystrčila v rámci Dnů tradiční kultury za podpory kraje Vysočina, MŠMT ČR a Mezinárodního visegrádského fondu.

Mediálními partnery festivalu jsou Region 87.9, Český rozhlas, Rádio Proglas, Mediatel - Zlaté stránky a Dětská tisková agentura. Mediální spolupráce -Haló noviny. Festival dále podporují CAC Leasing Praha, OSA - Ochranný svaz autorský, Sdružení Tradice ČR, Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Ekostavby Brno, a.s., Ekoplat Štancl Telč, s.r.o., Chesterton ČR, s.r.o., MultiMarket Telč, spol. s r.o., Výměnné středisko Novák Telč a další.

Podle podkladů pořadatelů zpracoval Jiří Pokorný

Plakát na IV. MFF Evropské setkání souborů v Třešti a Telči:

Program na festival ke stažení:

Kontakt: Jaroslav Novák, tel.: 567 213 424, 602 541 258, e-mail: jar.novak@cbox.cz

Náhled programu festivalu.
Náhled programu festivalu.

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 30.06.2005 v 21:44 hodin
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule