FRANCAISPOLSKIDEUTSCHENGLISHCESKYNávrat na hlavní stranu PRAHA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ KRAJ VYSOCINA PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ STREDOCESKÝ KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ
Návrat na hlavní stranu

Fulltext
Království perníku

IV. setkání evropských souborů v Telči a Třešti

Tisková zpráva 2 -(pokračování)
Plákat 4. MFF Setkání v Telči a Třešti
Plákat 4. MFF Setkání v Telči a Třešti

11.7.2005 - pondělí - "Maďarsko-španělský den" na IV. setkání evropských souborů v Telči a Třešti začal jako obvykle ranním budíčkem, po snídani se všechny zúčastněné soubory naučily jednu španělskou a maďarskou píseň s tancem na společném zpívání. Poté se členové souborů rozešli pracovat do zájmových kroužků. Kolem 12. hodiny přijel mexický soubor Mexico Folclorico Querétaro a ruský soubor Mix Dance Čeljabinsk z Mistřína. V odpoledním programu, který v 16 hodin opět proběhl v Kulturním domě v Třešti, vystoupily soubory: Furmani Nitra, Iglica a Ágasvár Szécsény, Vega del Segura de Murcia, Mix Dance a mexický soubor. Večer ve 20 hodin se všechny soubory poprvé představily na pódiu v Telči na nádvoří státního zámku. Proběhl stejný program jako odpoledne v Třešti a závěr pořadu bohužel ukončil déšť. Součástí tohoto večera bylo slavnostní pokřtění prvního CD souboru Podjavořičan, na kterém uslyšíte písně především z regionu Telčska, skřipáckou muziku, fotografie a záznam tanců souboru. Kmotry pokřtěného CD se stali vedoucí zahraničních souborů.

12.7. - úterý - "Mexicko-ruský den" byl zahájen příjemným budíčkem mexického souboru. Následoval běžný program společného zpívání a tancování, kde se všechny soubory naučily mexickou píseň a lidovou taneční hru. Poté se soubory v kroužcích připravovaly na odpolední společné vystoupení, v němž každý kroužek předvedl výsledky své práce během festivalu. Při vchodu do sálu byla instalována výstavka prací výtvarného kroužku, hudební a pěvecký kroužek předvedl několik nacvičených skladeb, aerobic se ukázal velmi pěknou sestavou, jazykový kroužek zahrál scénku v jazycích zemí, jejichž soubor byl účastníkem festivalu. Vyhodnocena byla také nejlepší tři družstva v soutěži ve florbalu a nejúspěšnější střelci. Všem přihlížejícím se pořad velmi líbil a je až neuvěřitelné, kolik práce a úsilí každý kroužek odvedl během tří dnů. Ve zbývající části odpoledne se soubory rozjely na prohlídku Telče a okolí.

V 19 hodin byly účastníci festivalu přijati na radnici v Telči paní místostarostkou Hanou Müllerovou, která jim poděkovala za účast a pěkná vystoupení na festivalu. Setkání se zúčastnil i hejtman kraje Vysočina Miloš Vystrčil, předseda folklorního sdružení Zdeněk Pšenica, starosta města Třeště Vladislav Nechvátal a další vzácní hosté.

soubory na radnici, (snímek poskytla DTA)
soubory na radnici, (snímek poskytla DTA)

Ve večerním programu na zámku se představily všechny zúčastněné soubory a festival byl zakončen společnou písní "V tej Telči je zahrádečka". Zaplněné nádvoří zámku tleskalo kvalitnímu pořadu a dík patří všem členům souboru Podjavořičan. Vzorná byla rovněž spolupráce s městem Třešť, Státním zámkem Telč panem Norkem, za finanční podpory kraje Vysočina a sponzorů.

13.7. - středa dopoledne odjel slovenský, maďarský a španělský soubor domů. Ruský a mexický soubor dopolední program strávil v Telči prohlídkou města a odpoledním vystoupením na náměstí v Telči.

14.7.- čtvrtek ruský a mexický soubor jel na výlet do Jihlavy, kde si prohlédly město a vykoupaly ve Vodním ráji. V 18 hodin vystoupil mexický soubor na náměstí v Telči. Soubor Podjavořičan odcestoval na festival do polského města Chelmno.

15.7. - pátek poslední dva soubory odjely do Prahy.

Jaroslav Novák, jar.novak@cbox.cz

Fotografie ze Setkání v Telči a Třešti 2005:

Článek Dětské tiskové agentury z festivalu:

Telč: nádherný pohled na zámek
Telč: nádherný pohled na zámek

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 19.07.2005 v 12:50 hodin
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule