FRANCAISPOLSKIDEUTSCHENGLISHCESKYNávrat na hlavní stranu PRAHA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ KRAJ VYSOCINA PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ STREDOCESKÝ KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ
Návrat na hlavní stranu

Fulltext
Království perníku

PODJAVOŘIČAN VE SKOTSKU

V červenci letošního roku se folklornímu souboru Podjavořičan Telč podařilo uskutečnit dlouho plánovaný zájezd na Dunedin dancers IX. Mezinárodní folklorní festival do skotského Edinburghu.

Skotský soubor byl u nás na festivale před osmi lety, a proto nás velmi potěšilo pozvání do Edinburghu.

A tak jsme v půlce července vyrazili. Po dvoudenním putování autobusem se zastávkou v Londýně jsme konečně dorazili a setkali se s naší hosteskou Seonaid.
Díky ní a perfektním pořadatelům jsem strávili krásný týden v mezinárodní společnosti Litevců, Rakušanů a Skotů.

Skotsko
Skotsko

Skotský soubor pro nás připravil na každý den jiné místo účinkování a tak jsme poznávali starobylé královské hrady, nádherné zahrady, kde jsme na zelených skotských trávnících tancovali a naše horácké kroje na nich krásně svítily, mořské pobřeží, Skotský parlament a další úžasné památky.

Skotsko

Naučili jsme se "piknikovat" v trávě, ale pořadatelé pro nás také připravili slavností večer jejich básníka Roberta Burnse s tradičním jídlem haggiesem, recitací, hudbou a zpěvem.

Skotsko
Skotsko

Každý večer jsem se učili skotské, rakouské a lotyšské tance a my je na oplátku naučili naše mazurky, kalamajky a tanec s koštětem.
Celý program vyvrcholil galavečerem ve vyprodaném místním divadle, kde se naše horácká kola a řemeslnické tance rozhodně neztratily.

Po týdnu jsme unavení, ale nadšení opouštěli se znějícími dudami a slzičkami v očích naše hostitele, krásné město a krásnou a nám velmi blízkou kopcovitou krajinu.
A co skotské počasí? Chladnější než u nás, nicméně po několika dnech se nějaký ten deštíček už neřeší. A skotská pohostinnost? Úžasná, přátelská, nezapomenutelná...

Folklorní soubor Podjavořičan Telč
Jindřiška Šťastná

Skotsko
Skotsko
Skotsko
Skotsko
Skotsko
Momentky ze Skotska
Momentky ze Skotska

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 07.08.2007 v 22:58 hodin
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule