FRANCAISPOLSKIDEUTSCHENGLISHCESKYNávrat na hlavní stranu PRAHA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ KRAJ VYSOCINA PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ STREDOCESKÝ KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ
Návrat na hlavní stranu

Fulltext
Království perníku

Přípravy přerovského festivalu jsou v plném proudu

Tisková zpráva
Na přelomu jara a léta, 18. a 19. června 2010, bude přerovské Horní náměstí a jeho blízké okolí dějištěm čtvrtého ročníku folklorního festivalu V zámku a podzámčí.

Již tradičně představí hanáckou lidovou kulturu, inspirovanou letos pověstí o Ječmínkovi. Té se bude věnovat také muzikál, který se odehraje v sobotu večer v kulisách středověkých hradeb u řeky Bečvy. Na festivalu vystoupí rovněž dva zahraniční dětské soubory a soubory z různých koutů Moravy. Velký důraz bude tentokrát kladen na děti, které si zasoutěží ve zpěvu, výtvarném umění a dalších dovednostech. A ačkoli je do června ještě dost času, jsou přípravy na festival v plném proudu. Své o tom ví členové folklorního souboru Haná Přerov, který celou akci pořádá.

"Zorganizovat festival tohoto rozsahu není vůbec jednoduché. Nejtěžší je samozřejmě sehnat peníze," řekl ředitel festivalu Mgr. Lubor Maloň ze souboru Haná Přerov. "Naštěstí máme již zajištěnou finanční podporu města Přerova a věříme, že uspějeme i s žádostí o grant u Olomouckého kraje," dodal Maloň. I letos je spolupořadatelem muzeum Komenského v Přerově a nově také občanské sdružení Cukrle Přerov a umělecká a reklamní agentura Ageum. Každý ročník festivalu se začíná připravovat takřka hned po skončení toho předchozího. Důležité je vymyslet téma festivalu, sestavit jeho program, zajistit soubory a účinkující a samozřejmě peníze, spolupořadatele, povolení, technické zázemí a mnoho dalšího.

Díky již pravidelné spolupráci s Mezinárodním dětským folklorním festivalem Kunovské léto se divákům představí dva zahraniční soubory. Proběhne finále čtvrtého ročníku dětské pěvecké soutěže O zámecký klíč, jejíž předkola budou realizována od jara 2010. V pátek 18. června bude v sídle občanského sdružení Cukrle Přerov uspořádán celodenní vzdělávací program zaměřený především na děti. Večer pak budou mít zájemci možnost posedět si u cimbálu na zámeckém nádvoří. Sobotní večer bude naopak věnován muzikálovému ztvárnění pověsti o Ječmínkovi, které se odehraje v kulisách městkých hradeb u řeky Bečvy. Od března 2010 bude probíhat doprovodná výtvarná soutěž Pověst o Ječmínkovi dětskýma očima. Z odevzdaných prací budou vybrány ty nejlepší a z nich bude sestaven příběh o Ječmínkovi, který bude od 1. do 27. června vystaven v Muzeu Komenského v Přerově.

Mgr. Lubor Maloň
ředitel folklorního festivalu
V zámku a podzámčí
tel.: 732 119 050
malon@prerovmuzeum.cz

Folklorní soubor Haná Přerov
U Bečvy 1
750 02 Přerov
hanaprerov@seznam.cz

DALŠÍ INFORMACE: Haná, folklorní soubor
Zveřejněno 26.02.2010 v 05:53 hodin
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule