FRANCAISPOLSKIDEUTSCHENGLISHCESKYNávrat na hlavní stranu PRAHA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ KRAJ VYSOCINA PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ STREDOCESKÝ KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ
Návrat na hlavní stranu

Fulltext
Království perníku

Soutěžte s folklorním festivalem V zámku a podzámčí

Ve dnech 18. a 19. června 2010 se v Přerově uskuteční 4. ročník folklorního festivalu V zámku a podzámčí.

Stejně jako v předchozích letech představí i letos hanáckou lidovou kulturu a folklor vybraných oblastí Moravy (Kopanice, Lašsko, Valašsko). Součástí festivalu bude také večerní program na hradbách u řeky Bečvy. Tentokrát se bude jednat o muzikál čerpající svůj námět v pověsti o Ječmínkovi. Pod taktovkou Tomáše Barboříka z pořádajícího Folklorního souboru Haná Přerov připravuje tento muzikál Ageum, umělecká a reklamní agentura společnosti Motor expert s. r. o. Letošní ročník festivalu ale bude více než obvykle zaměřen na děti a mládež - nejen jako diváky, ale také účinkující. Kromě vzdělávacího programu pro žáky mateřských a základních škol, hry pro děti a vystoupení dvou dětských zahraničních souborů a dětského souboru Holúbek z Ostravy připravili pořadatelé pro děti i dvě soutěže. Pěveckou soutěž O zámecký klíč a výtvarnou soutěž Pověst o Ječmínkovi dětskýma očima.

Pěvecká soutěž - plakát
Pěvecká soutěž - plakát
Výstvarná soutěž - plakát
Výstvarná soutěž - plakát

"Již tradičně bude součástí festivalu finále dětské pěvecké soutěže O zámecký klíč," prohlásil Lubor Maloň, ředitel festivalu a člen Folklorního souboru Haná Přerov. Tato soutěž ve zpěvu lidových písní je rozdělena do pěti kategorií a je určena nejen žákům základních škol a studentům středních škol, ale poprvé se v ní mohou "utkat" i děti ze škol mateřských. Zájemci se mohou přihlásit na adresu ozameckyklic@seznam.cz, kam zašlou své jméno a příjmení, věk, telefonní kontakt a název písně. Uzávěrka je 15. dubna 2010. Předkolo pěvecké soutěže proběhne už 16. dubna 2010.

Zcela nově se pak uskuteční výtvarná soutěž Pověst o Ječmínkovi dětskýma očima. Úkolem soutěžících je výtvarné zpracování kterékoli části z pověsti o Ječmínkovi. Odborná porota vybere nejlepší práce a odmění jejich autory. Vítězné práce, spolu s dalšími, pak budou od 1. do 27. června 2010 k prohlédnutí na výstavě Pověst o Ječmínkovi dětskýma očima v Muzeu Komenského v Přerově. Uzávěrka zasílání výkresů je 30. dubna 2010 (Muzeum Komenského v Přerově, Mgr. Lubor Maloň, Horní náměstí 35, 750 02 Přerov).

Bližší informace k oběma soutěžím můžete nalézt na www.prerovmuzeum.cz.

Folklorní soubor Haná Přerov
hanaprerov@seznam.cz
www.hanaprerov.cz

Mgr. Lubor Maloň
ředitel folklorního festivalu V zámku a podzámčí
tel.: 732 119 050
malon@prerovmuzeum.cz

DALŠÍ INFORMACE: Haná, folklorní soubor
Zveřejněno 19.03.2010 v 17:45 hodin
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule