FRANCAISPOLSKIDEUTSCHENGLISHCESKYNávrat na hlavní stranu PRAHA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ KRAJ VYSOCINA PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ STREDOCESKÝ KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ
Návrat na hlavní stranu

Fulltext
Království perníku

Zemřel horňácký zpěvák Luboš Holý

V neděli 23. ledna, zemřel v nemocnici u sv. Anny vynikající zpěvák Luboš Holý, velká osobnost Horňácka. Pondělní Vonička lidových písní přinese lidové písně v jeho podání. Poslední rozloučení se koná v sobotu 5. února 2011 ve 14 hodin v kostele v Hrubé Vrbce. Čest jeho památce!

Profesor MVDr. Lubomír Holý, DrSc. - jedna ze špičkových vědeckých osobností evropského a středoamerického veterinárního lékařství a (především) osobitý horňácký zpěvák s nezaměnitelně zabarveným "dramatickým" barytonem se narodil v horňácké obci Hrubá Vrbka 21. října 1930. Luboš Holý nastartoval své hudební směřování v rámci rodinné muzikantské tradice, v rodné Hrubé Vrbce: spolu s mladším bratrem Dušanem (narozen 1933) ho hudebně vychovávala babička (otcova matka) Kateřina Holá - Miklošková (1879-1963), vynikající zpěvačka (její repertoár obnášel přes 600 horňáckých písní); podobně výtečným zpěvákem (a také tanečníkem, komponistou apod. a také spoluzakladatelem Horňáckých slavností) byl otec Martin Holý (1902-1985) - jeho zpěvní zásobu rozšířil pobyt na Slovensku, čítala údajně přes tisíc písňových titulů.

info@os-vlcickydvorec.net

DALŠÍ INFORMACE: Hrubá Vrbka
Zveřejněno 27.01.2011 v 23:40 hodin
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule