FRANCAISPOLSKIDEUTSCHENGLISHCESKYNávrat na hlavní stranu PRAHA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ KRAJ VYSOCINA PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ STREDOCESKÝ KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ
Návrat na hlavní stranu

Fulltext
Království perníku

ČTVRTEČNÍ GLOSY 18.03.2021

Miroslava Macka

Současná tvrdá opatření ani po dvou a půl týdnech nezabírají. Dle vládní logiky a nevolených expertů a „expertů“ je proto třeba ještě přitvrdit. Jak to říkal vloni na jaře profesor Zrzavý? A to chcete udělat třikrát, čtyřikrát, padesátkrát? A bude ještě hůř. Při ministerstvu zdravotnictví totiž vznikla Mezioborová skupina pro epidemické situace - označovaná jako MeSES, která má radit politikům. Jako bychom neměli zkušenost, že kde dva experti, tam tři odborné názory.

Čtenář glos M. S. povoláním lékař, mi napsal:
Myslím, že řešení pro snížení počtu pacientů na cov odděleních je prosté. Stačí, když si pojišťovna začne chránit své a bude plnit své povinnosti kontroly. V nemocnicích provede šetření nezbytnosti hospitalizace pacientů na covidových lůžkách. Zařízením, ve kterých bude zjištěna neoprávněně předepsaná hospitalizace, bude odejmut příplatek za covidová lůžka a bude vzneseno obvinění za zneužití pravomoci, za lékařské selhání a neoprávněné obohacení v nouzovém stavu.
Jsem přesvědčen, že by obsazenost klesla na třetinu ještě před příchodem kontroly. Jinak jsou všechna opatření, lidově řečeno, hovno blatný.

DALŠÍ INFORMACE: MACEK Miroslav (1944)
Zveřejněno 18.03.2021
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule