FRANCAIS POLSKI DEUTSCH ENGLISH CESKY Návrat na hlavní stranu PRAHA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ KRAJ VYSOCINA PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ STREDOCESKÝ KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ
Návrat na hlavní stranu

Fulltext

Portáši na Opálené

Začátek akce: 27.07.2019 (So)
Předpokládaný konec: 27.07.2019 (So)
Druh akce: Folklor
Místo konání: Čeladná: Beskydy
Jste srdečně zváni do Beskyd v Moravskoslezském kraji na slavnost Portáši na Opálené poosmé, která proběhne na úpatí Ondřejníku Skalky v sobotu 27.7.2019 v areálu Opálená ve Pstruží u Čeladné už od 10.00 hod. s připomenutím 207. výročí památné události z portášské historie v Čeladné.
V programu vystoupí: LAM TRIO + Hana Procházková a Petr Makeš se swingovými tanci, DFS Malá Rusava z Bystřice pod Hostýnem, Foltán a Bubák s koncertním pásmem Remember KAREL KRYL (hity Karla Kryla), Trombitáši Štefánikovci z Půchovské doliny (SK), MFS Ševčík a cimbálová muzika Úsměv s primášem Martinem Zálesným z Ostravy, Portáši z Valašské Bystřice, přátelé z obce Novoť (SK) s tradiční výrobou sýrů, žinčice a korbáčů, skupina historického šermu VIATOR z Ostravy se středověkými technikami boje, dobovým táborem a lidovými řemesly (kovář, tkadlec, písař…). Program doplní soutěže pro děti, společné posezení u vatry s Portáši a po setmění Ohnivá show.

Slovem provázejí Zdeněk Tofel a hostitel Petr Mikeska. Zvuk Ivo Vlkoš.


Dále Vám nabídneme: jehně na ohni, grilovaná masa, uzeniny, guláš, bramborové placky, bryndzové halušky, neodolatelné borůvkové knedlíky na páře (oceněné Garden Food Festivalu 2017v Ostravě) a další lahůdky domácí kuchyně. Dostatečný výběr nápojů doplní premiérově bylinný likér Opálenská portášovka, připravený podle originální receptury. Zážitky pro celou rodinu umocní OPÁLENSKÁ PORTÁŠSKÁ SOUTĚŽ, všechny vstupenky jsou slosovatelné, 1. cena - urostlé jehně, 2. cena - permanentní vstupenka na sjezdovku Opálená na sezonu 2019-2020 a další hodnotné ceny. Nenechte si ujít pěkný program, pohodové odpoledne, podvečer i večer s gastronomickým i hudebním zážitkem v tom nejlepším slova smyslu „na čerstvém vzduchu“ v Beskydách.

Akce proběhne za každého počasí.

Další info: tel. 604 945 578, Petr Mikeska. www.skiopalena.cz


I:
Tofel Zdeněk
zdenek.tofel@rozhlas.cz
Základní informace: Čeladná
Další informace:http://www.areal-opalena.cz
Autor:Hana Wernerová (Folklorní sdružení ČR)
e-mail: wernerova@fos.cz
organizace: č. 56
Aktualizace:21.07.2019 v 01:02 hodin

VYHLEDÁVÁNÍ V DATABANCE AKCÍ

Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule