FRANCAIS POLSKI DEUTSCH ENGLISH CESKY Návrat na hlavní stranu PRAHA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ KRAJ VYSOCINA PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ STREDOCESKÝ KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ
Návrat na hlavní stranu

Fulltext

Strážnická vinařská oblast

Strážnická vinařská oblast leží na svazích Bílých Karpat. Výhodou oblasti je jílovitá půda, která dokáže zadržet vodu a dává révě vláhu i v teplých suchých dnech. Rozloha Strážnické vinařská oblasti je 600 ha. V minulosti se tu pěstovala i odrůda Kadarka bílá, zvaná Frašták. Z dnešních odrůd révy vinné dosahuje nejvyšší kvalitu Rulandské bílé, ale vysoce hodnocené je i Rulandské šedé, Muller-Thurgau a Chardonnay.

Město Strážnice má mnoholetou tradici v pěstování i výrobě vína. Vždy to bylo středisko obchodu, protože Strážnice mělo mnoho výsad při čepování vína ve městě.

Dalším známým vinařským střediskem oblasti je obec Blatnice pod sv. Antonínem, kde se vyrábí proslulé známkové víno Blatnický Roháč.


Strážnická vinařská oblast - vinařské obce
Blatnice, Blatnička, Boršice u Blatnice, Hroznová Lhota, Hrubá Vrbka, Kněždub, Kozojídky, Lipov, Louka, Ostrožská Lhota, Petrov, Radějov, Strážnice, Sudoměřice, Tasov, Tvarožná Lhota, Uherský Ostroh, Veselí nad Moravou, Vnorovy

UPŘESŇUJÍCÍ ODKAZY

LOKALIZACE

DALŠÍ INFORMACE: http://www.vina.cz

Typ záznamu: Vinařská oblast
AKTUALIZACE: Ladislav Hollý (archívní záznam) org. 56, 07.10.2004 v 17:02 hodin
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule