FRANCAISPOLSKIDEUTSCHENGLISHCESKYNávrat na hlavní stranu PRAHA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ KRAJ VYSOCINA PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ STREDOCESKÝ KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ
Návrat na hlavní stranu

Fulltext
Království perníku

KAČENČINA POHÁDKOVÁ ŘÍŠE

KAČENČINA POHÁDKOVÁ ŘÍŠE

Sídelní město: Deštné v Orlických horách
Vládci: Kačenka a Rampušák

Malebným koutem severovýchodních Čech jsou Orlické hory. Oblé vrcholy hor nevzbuzují strach jako příkré stráne Krkonoš, ale spíše navozují příjemný pocit něžné krásy. Příroda, často i nedotčená lidskou rokou, hrady, zámky i dřevěvé příbytky horalů Vás naladí tak, že často čekáte, že z prosté chaloupky vyjde starý písmák z Jiráskových románů, či prostá kořenářka z pohádek. A možná, budete-li mít štěstí, potkáte i samu paní hor, princeznu Kačenku, jak se prochází se svým sousedem a přítelem, Krakonošem. Ale pozoz, oba jsou to mocné pohádkové bytosti a mohou se zjevovat v nejrůznějších podobách.

Celičký kraj je plný pohádek, které zapsali Božena Němcová, J. Š. Kubín, J. Jech, A. Špinler, V. Šplíchal, J. Lukášek a další autoři.
Pohádkové postavičky najdeme snad v každé vsi. To vče vedlo Dobrovolný svazek obcí Region Orlické hory v záží roku 2002 k vyhlášení " Kačenčiny pohádkové říše", která si dala za cíl zpříjemnit našim návštěvníkům, a hlavně jejich dětem, pobyt pohádkou.
Turisté se tak mohou setkat s Kačenkou při slavnostech, jako je např. rozloučení se zimou, v letních měsících tavení skla dřevem, ale také i s jinými "pohádkovými obyvateli" Orlických hor. Ať už při zmíněných slavnostech, či v pohádkových emblémech horských obcí, které navrhla výtvarnice Jarmila Haldová, či na jídelních lístcích našich pohostinských zařízení nebo i jinde.

Snahou projektu i všech, kteří se o "Kačenčinu pohádkovou říši" starají, je přiblížit návštěvníkům nejenom kraj, ale i jeho pohádky a další lidovou slovesnost.

KONTAKTNÍ ADRESA:

Kačenčina pohádková říše
Na Zádomí 1226
549 01 Nové Město nad Metují
Česko (CZ)
tel: (+420) 491 470 289
(+420) 491 472 119
fax: (+420) 491 470 261

LOKALIZACE


AKTUALIZACE: uživatel č. 685 org. 2, 13.04.2004 v 12:28 hodin
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule