FRANCAIS POLSKI DEUTSCH ENGLISH CESKY Návrat na hlavní stranu PRAHA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ KRAJ VYSOCINA PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ STREDOCESKÝ KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ
Návrat na hlavní stranu

Fulltext

Poznejte krásu Valašského Betléma - Štramberk

Poznejte krásu Valašského Betléma - Štramberk

Od Penzionu Stará škola se vydáme po cestě doprava směrem nahoru. Na křížovatce se dáme vpravo a vystoupáme do prudkého kopce k soše Panny Marie. U ní zahneme vlevo a tzv. "Sluneční cesta" nás zavede až na vrcholek Bílé hory. Zpět se vydáme druhou stranou po široké cestě a na jejím konci se dáme vpravo. Tudy dojdeme znovu k soše Panny Marie. Pokračujeme stejnou cestou a na prvním rozcestí zahneme vpravo a dojdeme k rozcestníku. U něj pokračujeme vlevo. Cesta mezi roubenými domy nás zavede až na hrad Trúbu. Z hradu zvolíme cestu po schodech dolů a zahneme vlevo. Tady navštívíme Vlastivědné muzeum.

Po této naučné vycházce následuje doba oběda, na který si můžete zajít do příjemného prostředí Penzionu Stará škola, hotelu Šipka, Roubenka a Gong.

Po obědě přejdeme náměstí a pokračujeme cestou dolů. Po levé straně se nachází Muzeum Z. Buriana. Po prohlídce sejdeme na hlavní cestu a zahneme vlevo. Po hlavní cestě se dostaneme k Restauraci Prosek. U ní zabočíme vpravo a po chvíli vcházíme do Národního sadu. Naučná stezka nás zavede k jeskyni Šipka a provede celým Národním sadem. Stejnou cestou se vracíme zpět až na náměstí.

LOKALIZACE

DALŠÍ INFORMACE: http://www.kdk.cz

Typ záznamu: Výlet
AKTUALIZACE: Ladislav Hollý (archívní záznam) org. 132, 04.08.2004 v 17:04 hodin
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule