FRANCAIS POLSKI DEUTSCH ENGLISH CESKY Návrat na hlavní stranu PRAHA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ KRAJ VYSOCINA PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ STREDOCESKÝ KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ
Návrat na hlavní stranu

Fulltext

Aeroklub Točná

Aeroklub Točná je provozovatelem letiště Praha - Točná. Jeho činnost je tradičně zaměřena na dva odbory - odbor plachtařský a odbor motorového létání. Aeroklub je oprávněn zajišťovat základní výcvik pilotů kluzáků a pilotů motorových kluzáků, organizovaný ve vlastní letecké škole. Motorový odbor nabízí zájemcům možnost letů nad okolní krajinou. Aeroklub Točná má ve svém letadlovém parku dva větroně L-13 Blaník, jeden L-23 Super Blaník, jeden VSO-10 Gradient, jeden ORLÍK - VT 16, motorový kluzák L-l3SW Vivat a motorová letadla Zlín Z-526AFS-V, Zlín Z-142 a Z-43. Další leteckou techniku si aeroklub zapůjčuje od Aeroklubu České Republiky, jehož je členem. Servisní organizací Aeroklubu Točná je společnost Letiště Praha - Točná s.r.o., která je v plném vlastnictví aeroklubu. Aeroklub úzce spolupracuje s klubem pilotů horkovzdušných balónů Aeronautik sdruženým okolo Miloše Hrubého, kterému poskytuje zázemí letiště pro jeho činnost.

V současnosti aeroklub sdružuje okolo 70-ti členů. Z tohoto množství je 25 členů nelétajících, obvykle starších členů aeroklubu, kteří se již nevěnují aktivní letecké činnosti. V motorovém odboru je sdruženo 12 motorových pilotů, plachtařský odbor sdružuje 45 pilotů kluzáku a motorových kluzáků.

KONTAKTNÍ ADRESA:

Aeroklub Točná
P.O.Box 48
143 00 Praha
Česko (CZ)
tel: (+420) 241 773 454
fax: (+420) 241 765 069

SOUVISEJÍCÍ ODKAZY

LOKALIZACE

DALŠÍ INFORMACE: http://tocna.seznam.cz

Typ záznamu: Aeroklub
AKTUALIZACE: Jana Holáňová (Beskydy-Valašsko, regionální agentura CR) org. 2, 12.07.2004 v 13:08 hodin
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule