FRANCAIS POLSKI DEUTSCH ENGLISH CESKY Návrat na hlavní stranu PRAHA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ KRAJ VYSOCINA PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ STREDOCESKÝ KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ
Návrat na hlavní stranu

Fulltext

Nová radnice - komplex budov

Jedná se o největší radniční komplex v České republice, nyní sídlo statutárního města Ostravy, Úřadu městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, Moravskoslezské vědecké knihovny, pobočky České spořitelny a detašovaných pracovišť několika ministerstev.
Radniční foyer je využíván jako výstavní galerie. Nachází se zde i bustou T.G.Masaryka, jejíž autorem je Josef Mařatka (byla odhalena v r. 2000 ke 150. výročí narození TGM).
Ve vyhlídkové věži sídlí pobočka Městského informačního centra, o.p.s.

Popis:
Monumentální dvoukřídlá budova s centrální částí, prosklená kvadratická vyhlídková věž z železné konstrukce (85,6 m), konstruktivistické průčelí, portikus s 6 půlkruhovitými sloupy nesoucí terasu s pilastry, 4 bronzové sochy od Václava Macha, symbol 4 funkcí města: hornictví, obchod, věda a hutnictví.

LOKALIZACE


Typ záznamu: Stavební památka
AKTUALIZACE: Daniel Merhout (INFOMORAVA) org. 56, 16.08.2004 v 14:33 hodin
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule