FRANCAIS POLSKI DEUTSCH ENGLISH CESKY Návrat na hlavní stranu PRAHA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ KRAJ VYSOCINA PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ STREDOCESKÝ KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ
Návrat na hlavní stranu

Fulltext

Zámek

Zámek v dnešní podobě pochází asi z roku 1820, kdy ho vlastnil majitel úsobskéhoho panství Fučíkovský z Grünhofu. Po třicetileté válce o něm ještě žádné zmínky nejsou. Byl zřejmě budován postupně od poloviny 17. století. Poslední majitel Štangler z Věže ho koupil v dražbě v roce 1935 a užíval ho ing. Antonín Imlauf, který do koupě vlozil peníze. Od roku 1955 byl upraven na ošetřovnu dlouhodobě nemocných.

V privatizaci po roce 1990 ho dostal jako dědic Caba, který ho prodal pochybné firmě. Po větším znehodnocení ho koupil ing. Polák a se svou rodinou upravil tak, že tam dnes je možno bydlet a pořádat různé koncerty a výstavy. Také byla obnovena kaple Panny Marie, sv. Floriána a sv Donáta. Most před zámkem se 4 barokními sochami z roku 1769 je zatím v rekonstrukci.

LOKALIZACE

DALŠÍ INFORMACE: http://www.usobi.cz

Typ záznamu: Zámek
AKTUALIZACE: uživatel č. 685 org. 56, 18.08.2004 v 09:25 hodin
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule