FRANCAIS POLSKI DEUTSCH ENGLISH CESKY Návrat na hlavní stranu PRAHA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ KRAJ VYSOCINA PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ STREDOCESKÝ KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ
Návrat na hlavní stranu

Fulltext
Království perníku

Oderské vrchy

Oderské vrchy
Odersko se může pochlubit krásnými přírodními scenériemi. Pro svá půvabná přírodní zákoutí byla tato část Nízkého Jeseníku vyhlášena přírodním parkem Oderské vrchy. Bohaté lesy s množstvím přírodních zajímavostí vybízejí po celý rok k vycházkám, koncem léta a na podzim se stávají houbařským rájem.Umístění
Oderské vrchy - kraj severomoravský - navazují na severu na pohoří Nízký Jeseník, východ ohraničuje Moravská brána a západní a jižní část Hornomoravský úval.

Charakteristika
Oderské vrchy dosahují průměrné nadmořské výšky cca 650 m.
K nejvyšším vrcholům patří Fidlův kopec (680 m), Strážisko (675 m), Strážná (641 m).
Hlavní hřeben Oderských vrchů se nachází ve vojenském prostoru Libavá a proto je zde pouze omezený přístup. Oderské vrchy jsou charakteristické lužními lesy a nivami v přírodním prostředí neregulovaného toku řeky Odry.
Osu tohoto území tvoří řeka Odra, která pramení na svazích Fidlova kopce nedaleko osady Kozlov ve výšce 633 m n.m. Podnebně jsou Oderské vrchy chladnou oblastí s průměrem teplot v zimních měsících -3 - -6°C, v letním období 14 - 17°C, počet dnů se sněhovou pokrývkou 100 - 140, počet letních dnů 10 - 30.

LOKALIZACE

DALŠÍ INFORMACE: http://www.turistika.cz

Typ záznamu: Hory nebo pohoří
AKTUALIZACE: Ladislav Hollý (archívní záznam) org. 56, 03.09.2006 v 15:49 hodin
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule