FRANCAISPOLSKIDEUTSCHENGLISHCESKYNávrat na hlavní stranu PRAHA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ KRAJ VYSOCINA PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ STREDOCESKÝ KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ
Návrat na hlavní stranu

Fulltext
Království perníku

Nově vybudovaná cyklostezka

Cyklostezka je budována na trase bývalé staré cesty směřující od východního okraje obce (horní konec) k váze poblíž kamenolomu Bučník, kde končí katastrální území Bystřice p.Lop. Nedaleko se nachází motorest Rasová, odkud vede silnice do Komně a Bojkovic. Od váhy u Bučníku bude třeba dobudovat propojení na uvedenou silnici, aby se cyklisté mohli vyhnout silnici I/50. Další předpokládaný úsek by měl pokračovat na Slovensko a přispět tak k podpoře přeshraniční spolupráce v rámci Euroregionu Bílé - Biele Karpaty.

Délka budované cyklostezky je 1580 m a při využití stávajícího poměrně kvalitního úseku na hranici bystřického a komenského katastru bude celková délka cca 2 km.

V našem regionu je budování cyklostezek zatím v začátcích a dá se říci, že bystřická cyklostezka je první vlaštovkou. Svazek obcí Východní Slovácko ale připravuje postupné budování celé sítě cyklostezek navazujících na sousední mikroregiony. Konkrétně v případě Bystřice p.Lop. to bude úsek k přehradě Ordějov, další úsek povede kolem kapliček v "Kopcoch" k Nezdenicím a třetí cyklostezka propojí Bystřici s Bánovem, přičemž by se měla využít stará silnice.

Šířka: 3 m
Délka: 1580 m
Povrch bude z větší části tvořit asfaltový koberec s několika odvodňovacími žlaby, v menším úseku bude na poměrně zachovalé vozovce proveden asfaltový nástřik se zadrcením. Cyklostezka vede většinou lese, kde osvětlení není plánováno. Lavičky a odpočívadla má obec v plánu vybudovat na jaře příštího roku z vlastních zdrojů.

LOKALIZACE


Typ záznamu: Cyklostezka
AKTUALIZACE: Pavel Kuča org. 56, 24.02.2007 v 18:28 hodin
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule