FRANCAIS POLSKI DEUTSCH ENGLISH CESKY Návrat na hlavní stranu PRAHA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ KRAJ VYSOCINA PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ STREDOCESKÝ KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ
Návrat na hlavní stranu

Fulltext

Kozlovice

Obec Kozlovice se nachází na úpatí Beskyd na trase mezi Frýdkem-Místkem a Frenštátem pod Radhoštěm. Má charakter kotliny ověnčené ze všech stran kopci a kopečky i většími beskydskými vrcholy. Dominantní je masiv Ondřejníků.
Severní stranu obce lemují Králová hora a Myslíkovské hůrky. Téměř ze všech míst v obci jsou vidět zříceniny hradu Hukvaldy. Ve směru severozápadním se zvedá celkově zalesněný kopec Kazničov (600 m. n. m.) pod jejímž úpatím je (osada) obec Měrkovice, v současné době součást Kozlovic. Památný Radhošť s Pustevnami, Javorník a Stolová jsou z obce vidět ve směru jižním a jihozápadním. Také názvy kopců v blízkosti středu obce Tábor a Strážnice vypovídají určité souvislosti se sousedním hukvaldským hradem.

SOUVISEJÍCÍ ODKAZY

LOKALIZACE

SOUŘADNICE WGS-84

  • Severní šířka: 49° 35´ 29.94¨
  • Východní délka: 18° 15´ 23.22¨

ukázat na mapě

Hledej další objekty v okruhu do km
NADMOŘSKÁ VÝŠKA: 372.00 m
DALŠÍ INFORMACE: http://www.kozlovice.cz

Typ záznamu: Město nebo obec
AKTUALIZACE: Eliška Černochová (Beskydy-Valašsko) org. 56, 09.03.2010 v 12:32 hodin
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule