FRANCAIS POLSKI DEUTSCH ENGLISH CESKY Návrat na hlavní stranu PRAHA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ KRAJ VYSOCINA PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ STREDOCESKÝ KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ
Návrat na hlavní stranu

Fulltext

Ploučnice

Pramení na jihovýchodním svahu Ještědu u obce Osečná. Teče západním směrem přes Mimoň, Českou Lípu a v Děčíně se vlévá do Labe na ř.km 95,1. Odvodňuje asi 1 200km2. Délka sjížděného úseku přes 91 km.

Horní a střední tok meandruje v lukách mezi ojedinělými vrcholy Lužických hor. Horní tok nemá příliš obtížná místa a je na něm poměrně málo jezů. Ploučnice je na svém nejlákavějším úseku sjízdná pouze na jaře nebo po deštích. Střední tok od Mimoně se sjíždí s oblibou i v letním období za středních a menších stavů vody. Dolní tok pod Žandovem se zařezává do hlubokého údolí. Koryto je balvanité s četnými peřejemi a velkým počtem jezů, z nichž některé jsou nesjízdné. Na dolním toku se jezdí Severočeský slalom a pořádají jarní srazy vodáků.

UPŘESŇUJÍCÍ ODKAZY

LOKALIZACE


Typ záznamu: Vodní tok
AKTUALIZACE: Markéta Mácová org. 2, 14.07.2003 v 08:07 hodin
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule