FRANCAIS POLSKI DEUTSCH ENGLISH CESKY Návrat na hlavní stranu PRAHA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ KRAJ VYSOCINA PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ STREDOCESKÝ KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ
Návrat na hlavní stranu

Fulltext

Trasa Branná - Ostružná - Branná

Název trasy: Branná-Malé Vrbno-Nad Adamovem-Ostružná-Splav-Banjaluka-Branná
Typ: pěší
Náročnost: středně náročná
Čas.náročnost: polodenní
Délka 17 km
Délka čas 5 hodin
Převýšení +643 m
Snížení -319 m
Nejnižší bod 610 m
Nejvyšší bod 952 m

Příjezdové místo: Branná, vlak, trať č. 290, autobusy Brno - Šumperk - Jeseník, Praha - Jeseník.
Výchozí místo: Branná - most pod železniční stanicí, parkoviště 100 m níže vpravo u silnice.
Časový rozvrh: Branná, most - Malé Drbno 5 km (1 a 1/2 hod.) - Ostružník 4 km (1 a 1/4 hod.) - Ostružná, obec 3 km (3/4 hod.) - Banjaluka 3,5 km (1 hod.) - Branná, most 1,5 km (1/2 hod.).

Náročnost: středně náročná trasa s ostřejším stoupáním z údolí potoka Telčavy na Ostružník.

Pozoruhodnosti: Branná - kostel; radnice; Malé Vrbno - těžba a zpracování tuhy, Ostružník - výhledové místo.

Popis trasy:
Od centrální orientace u mostu přes říčku Branná pod železniční stanicí se vydáme po žlutě značené cestě vzhůru po silnici do obce Branná. Ze silnice odbočíme vpravo a po schodech kolem turistické ubytovny se dostaneme do středu obce. Za náměstím odbočíme vlevo a mezi zástavbou vyjdeme z obce ven. Polními cestami stoupáme po žluté značce až na Kutný vrch (764 m). Odtud klesáme do Malého Vrbna, osady kolem Vrbenského potoka. Od 19. století se zde těží a zpracovává tuha. Na silnici vedoucí ze Starého Města pod Sněžníkem se dáme vpravo a modře značenou cestou (souběh se žlutou značkou) pokračujeme stoupáním na začátek Adamovského údolí. Údolím potoka Telčavy stoupáme až na Ostružník (952 m). Výhledy z Ostružníku jsou nám odměnou za náročnější výstup. Odbočíme vpravo a po zeleně značené cestě klesáme do obce Ostružná (690 m), která je významným rekreačním střediskem. Z Ostružné pokračujeme po zeleně značené cestě údolím Černého potoka přes hřbítek až k informačnímu místu Splav v údolí říčky Branné. Odtud klesáme podél jejího toku až k hájence Banjaluka (610 m), místy jsou patrné zbytky náspů a můstků bývalé lesní železnice. Zde bývalo nádraží lesní železnice. Silničkou po proudu říčky Branné se dostaneme k cíli trasy, informačnímu místu Branná, most.

UPŘESŇUJÍCÍ ODKAZY

LOKALIZACE

DALŠÍ INFORMACE: http://www.Sumperk.cz

Typ záznamu: Turistická trasa
AKTUALIZACE: Uživatel 1176 (Archivní záznam) org. 49, 08.02.2008 v 10:09 hodin
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule