FRANCAIS POLSKI DEUTSCH ENGLISH CESKY Návrat na hlavní stranu PRAHA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ KRAJ VYSOCINA PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ STREDOCESKÝ KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ
Návrat na hlavní stranu

Fulltext
Království perníku

Turistická trasa Vodopády Bílé Opavy

Název trasy : Vodopády Bílé Opavy
Typ : pěší
Náročnost : náročná
Čas.náročnost : polodenní

Aktualizace : 24.7.2002
Restaurace :
Info o trase : Délka Délka čas
11,5 km 0 hodin

Převýšení Snížení


Nejnižší bod Nejvyšší bod


Průchodnost
trasy : Celý rok Léto ZimaPopis trasy:
Délka: 11,5 km
Náročnost: fyzicky náročná trasa s velkým převýšením a prudkým stoupáním
Občerstvení: Karlova Studánka, chata Barborka
Od autobusové zastávky projdeme lázeňským centrem Karlovy Studánky okolo pitného pavilónu na konec obce, kde se nachází geologická expozice a umělý vodopád. Pokračujeme po žluté značce přes most, odbočíme doleva na lesní cestu a stoupáme stále prudčeji proti toku Bílé Opavy k protipovodňové hrázi až na palouček.
U chatky ochranářů zaplatíme mírný poplatek na údržbu trasy a nastoupíme na naučnou stezku divokým údolím. Sledujeme žlutou značku, cesta se stává namáhavější, dostáváme se do hlubokého kaňonu s příkrými stěnami, na jehož dně vody Bílé Opavy vytvářejí četné stupně a vodopády, z nichž nejvyšší dosahuje výšky 8 m. Stále prudce stoupáme po schůdcích a přes můstky. Přejdeme poslední můstek a vyšplháme po úbočí k rozcestí Nad Vodopády, kde se znovu připojí modrá značka, po níž pokračujeme kolem nástupní stanice vleku k horské chatě Barborce, která leží na jižním svahu Pradědu. Od chaty je pěkný pohled na skalní hradbu Petrových kamenů opředených pověstmi o čarodějnicích.
Cesta zpět vede zpočátku po stejné trase s tím, že celou zpáteční trasu absolvujeme po modré značce, z níž uvidíme hloubku údolí Bílé Opavy s hučícími vodami pod námi. Přijdeme do klimatických lázní Karlovy Studánky s prameny železité kyselky a čistým horským ovzduším, které bývá označováno jako nejčistší ve střední Evropě.
(Zdroj: Jena - Nejkrásnější cykloturistické a turistické výlety)

UPŘESŇUJÍCÍ ODKAZY

LOKALIZACE

DALŠÍ INFORMACE: http://www.cyklotrasy.cz

Typ záznamu: Turistická trasa
AKTUALIZACE: uživatel č. 508 org. 56, 23.07.2003 v 08:48 hodin
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule