FRANCAIS POLSKI DEUTSCH ENGLISH CESKY Návrat na hlavní stranu PRAHA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ KRAJ VYSOCINA PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ STREDOCESKÝ KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ
Návrat na hlavní stranu

Fulltext

Sankt Petersburg - úspěchy Palavánku

časopis Folklor č. 5/2006

Zimní palác, Ermitáž, Petropavlovská pevnost či Petrodvorce už nejsou pro děti DNS Palavánek abstraktními pojmy. Měly možnost tyto památky navštívit a na vlastní oči vnímat krásu "Benátek severu".

Ve dnech 17. až 27. června 2006 se Dětský národopisný soubor Palavánek doprovázený Cimbálovou muzikou Kolík a gajdošem Radimem Bartošem zúčastnil III. mezinárodního festivalu tanečně choreografického umění "Petro Dance" v Sankt Peterburgu, který je zaměřen na klasický balet, sportovní, gymnastický a lidový tanec. Festivalu se zúčastnilo 16 souborů z Petrohradu, Moskvy, Ukrajiny, Gruzie a Palavánek z Mikulova - České republiky. Všechna festivalová vystoupení měla vysokou uměleckou úroveň, ale za doprovodu reprodukované hudby. Cimbálová muzika Kolík (ZUŠ) a gajdy R. Bartoše byly jediným živým doprovodem v rámci festivalových vystoupení. Mikulovské děti se představily autentickým folklorem - dětské hry a tance, spolu s pestrostí krojů, si získaly přízeň nejen publika, které všechna vystoupení ocenilo bouřlivým potleskem, ale i odborné poroty.

Za podporu a prezentaci lidového umění (tanci, muzikou a kroji) své země udělila odborná porota Palavánku diplom a věcný dar. Vedle dojmů z vystoupení si děti přivezly hluboké zážitky z exkurzí. Nic však zřejmě nepředčí projížďku lodí po řece Něvě - v době "bílých nocí", otvírání mostů, v pozadí s velkým ohňostrojem a zpívající fontánou na vodě..

Zájezd byl zaslouženou odměnou za úspěchy a náročnou práci souboru v roce 2005 a 2006.

Zdena Kubíčková

Zveřejněno 27.10.2006 v 01:06 hodin
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule