FRANCAIS POLSKI DEUTSCH ENGLISH CESKY Návrat na hlavní stranu PRAHA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ KRAJ VYSOCINA PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ STREDOCESKÝ KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ
Návrat na hlavní stranu

Fulltext

15. výročí souboru Nivnička, nivnické hody a výstava

O nivnickém hodovém víkendu 31.8.-1.9.2007 proběhne v sedlcké chalupě v Nivnici výstava fotografií nazvaná Malovaný život. Tato výstava je tematicky věnovaná 15. výročí folklorního souboru Nivnička z Nivnice.

Dovoluji si vás pozvat na akce Nivničky během nivnických hodů:
31.8.2007 v 17:00 - vernisáž výstavy Malovaný život (k 15. výročí souboru Nivnička) - KDE? sedlcká chalupa
1.9.2007 ve 20:00 - Sejšn nivnických muzikantů a umělců - KDE? restaurace Beseda - zahrádka
Vlastimil Ondra

Tisková zpráva
MALOVANÝ ŽIVOT

O nivnickém hodovém víkendu 31.8.-1.9.2007 proběhne v sedlcké chalupě v Nivnici výstava fotografií nazvaná Malovaný život. Tato výstava je tematicky věnovaná 15. výročí folklorního souboru Nivnička z Nivnice. Vystaveny budou velkoformátové fotografie mapující život Nivničky v roce 2007. Doplňkem budou i plakáty celovečerních pořadů, které Nivnička vytvořila. A když už do nivnickéj jizby zavítáte, doporučujeme navštívit její stálou expozici, kde můžete obdivovat nejrůznější varianty nivnického kroje, nivnické krojové výšivky i vybavení nivnické černé kuchyně a jizby z konce devatenáctého století.
Výstava bude zahájena v pátek 31. srpna v 17:00 hodin. Nivnická jizba i výstava pak bude přístupná v sobotu i v neděli v čase 14:00-17:00.

Vlastimil Ondra
Nivnice
mobil: 737 35 59 53
skype: malucka_nivnicka
učitel 1.stupně ZŠ Bánov: www.zsbanov.cz
vedoucí folklorních souborů: Nivnička z Nivnice: www.nivnicka.cz
Kuřátko z Bánova : www.kuratko.unas.cz

www.nivnicka.cz

tisková zpráva
NIVNICKÝ HODOVÝ MUZIKANTSKÝ SEJŠN

V Nivnici je před hody. Už podruhé se dávají dohromady nivničtí muzikanti a umělci napříč celému širokému spektru žánrů, kterým se věnují. První schůzka iniciátorů této myšlenky proběhla v utajení už v červenci. Sešli se: Aleš Výmola - 12:PIET, animátor, filmař; Vlastimil Ondra - NIVNIČKA; Radim Bruštík - ROZJETÉ JAPKO; Lukáš Velecký - fotograf; Patrik Bartek - básník. Z této schůzky, po zapití narození Nory, vzešla následující deklarace.
Výše uvedení nivničtí muzikanté a umělci:
1) chcú nadaléj napříčky žánrama spolupracovat ...
2) chcú sa daléj starat společně o to, abysme si v Nivnici žili pohodově ...
3) a na ten pád na hody zas udělajú společný koncert a taneční zábavu aj s výukú nivnických sedlckých za doprovodu všeckých muzikantú a nástrojú.

Akce se uskuteční v sobotu 1. září ve 20:00 na zahrádce restaurace Beseda v Nivnici.
V hodinovém pořadu se společně představí nivnická folklorně-punkově laděná kapela 12:PIET, se kterou zazpívá Nivnička. Filmovou premiéru zde bude mít nový animovaný film Aleše Výmoly PRASE & PRASE. Básník představí básně, fotograf fotografie. Po oficiálním začátku bude večer v nivnické Besedě pokračovat tancovačkou při nivnické punkové kapele ROZJETÉ JAPKO. Kromě toho bude několikrát v průběhu večera probíhat výuka starého nivnického tance - nivnická sedlcká při hudebním doprovodu Rozjetého japka a harmoniky Vlastimila Ondry.

Vlastimil Ondra

pořad

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
DALŠÍ INFORMACE: Nivnička
Zveřejněno 27.08.2007 v 00:47 hodin
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule