FRANCAIS POLSKI DEUTSCH ENGLISH CESKY Návrat na hlavní stranu PRAHA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ KRAJ VYSOCINA PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ STREDOCESKÝ KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ
Návrat na hlavní stranu

Fulltext

Za Bohumilem Smejkalem

Jsou zprávy, kterým se dlouho vzpíráte uvěřit - patří k nim i ta, která přišla v neděli 22. března: ve věku 74 let zemřel vynikající hudebník, houslista, pedagog, ale také skvělý člověk - profesor Bohumil Smejkal.

Když se ještě nedávno objevil na pódiu Besedního domu ve svých červenicích, které - jak sám říkal - by neprodal za nic světě a sáhl do strun svých houslí, mnohým z nás se nevyhnulo dojetí. Krásný, štíhlý, plný života a především plný lásky k hudbě, kterou nikdy neopustil. V roce 1956 nastoupil do BROLNU nejprve jako houslista, od roku 1969 i jako umělecký vedoucí. V roce 1973 přijal výzvu stát se primáriem Janáčkova kvarteta po zemřelém Jiřím Trávníčkovi - s plným nasazením se do této páce pustil, za čas hrál bez listu a vytrval v tomto uměleckém seskupení plných dvacet let. K BROLNU se ještě v posledních letech několikrát vrátil a i když nerad - mohl bilancovat. Tak, jak to udělal i v rozsáhlém rozhlasovém vzpomínkovém cyklu, nazvaném příznačně "Mezi snem a skutečností".

Olga Jeřábková 25.03.2009 převzato z www.rozhlas.cz/brno

Poskytl Folklornet
http://www.folklornet.cz/?aktualita=246

Zveřejněno 27.03.2009 v 22:45 hodin
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule