FRANCAIS POLSKI DEUTSCH ENGLISH CESKY Návrat na hlavní stranu PRAHA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ KRAJ VYSOCINA PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ STREDOCESKÝ KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ
Návrat na hlavní stranu

Fulltext

Jubilejní 55. ročník Chodských slavností

Chodské slavnosti - Vavřinecká pouť
Jubilejní 55. ročník Chodských slavností
14.-16. 8. 2009
pořádá město Domažlice a Městské kulturní středisko Domažlice

Vítejte...
Chodské slavnosti a Vavřinecká pouť patří více než půlstoletí neodmyslitelně k sobě. V letošním roce je tento svátek umocněn navíc dvěma jubilei: 70 let od slavné mše svaté na Vavřinečku a 55. ročník jedné z největších a nejstarších národopisných slavností v naší zemi. Je jen málo společenských a kulturních událostí, které se mohou pyšnit tak dlouhým trváním jako tato, která navíc zaznamenává rostoucí zájem návštěvníků nejen ze všech koutů naší země, ale i z blízkého i dalekého zahraničí.
Jsem rád, že i v dnešní době jen málokoho z návštěvníků překvapí ten fakt, že Chodským slavnostem vévodí stále dudy, kroje, zpěv, lidový tanec či naše chodské koláče. Stejně tak jako skutečnost, že domažlická věž je stále trochu nahnutá a domažlické náměstí lemuje nádherné loubí - přesně tak, jak tomu bylo právě před 54 lety v době konání 1. ročníku Chodských slavností, i když celkový rozměr, programová struktura a celková podoba doznaly od té doby výrazného vývoje. Od té doby se mnohé změnilo, čas plyne, svět se mění před očima, lidé své životy žijí stále rychleji. A tak je možná dobře, že se alespoň někdy čas na nějakou dobu zdánlivě pozastaví.
Buďte tedy všichni v našem "kulturním skanzenu" srdečně vítáni a užijte si ho sice v poklidu a pohodě, ale dosyta...

Mgr. Kamil Jindřich
ředitel MKS Domažlice


www.chodskeslavnosti.cz
www.idomazlice.cz
infocentrum@mesto-domazlice.cz

plakát

Více informací na www.chodskeslavnosti.cz

Chodské slavnosti a Vavřinecká pouť 2009

14.-16. 8. 2009
*
jedna z největších národopisných slavností v ČR, druhá nejstarší v Čechách (1. ročník v r. 1955)
*
Slavná mše svatá na Vavřinečku - 70 let od významného setkání více než 100.000 poutníků demonstrující svůj nesouhlas s okupací (1939)
*
v rámci hlavního programu vystoupí na pěti scénách přes 30 folklorních souborů, společně se sólisty je to přes 600 účinkujících
*
v roce 2008 navštívilo Chodské slavnosti podle odhadů 80.000 návštěvníků
*
vstup na všechny pořady zdarma
*
prezentace národopisných souborů z Chodska, ale také folklorních skupin z celých Čech, Moravy a ze zahraničí
*
připraven je také bohatý doprovodný program včetně velkého staročeského jarmarku na náměstí (necelých 250 stánků s historickými řemesly a uměním)
*
tuto akci podpořilo Ministerstvo kultury a Evropská unie prostřednictvím Dispozičního fondu

2008
2008
2008

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 05.08.2009 v 00:52 hodin
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule