FRANCAIS POLSKI DEUTSCH ENGLISH CESKY Návrat na hlavní stranu PRAHA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ KRAJ VYSOCINA PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ STREDOCESKÝ KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ
Návrat na hlavní stranu

Fulltext

Nadace světové topmodelky Terezy Maxové opět pomůže dětem ve Zlínském kraji

Nová pravidla, ale snad ještě větší zájem pomoct znevýhodněným dětem ve Zlínském kraji opět spojily snažení Nadace Terezy Maxové dětem a uherskohradišťské Nadace Děti - kultura - sport.

Speciální fond, jehož patronem se již před 4 lety stal Libor Lukáš, statutární náměstek zlínského hejtmana, je totiž i letos připraven přispět celkem půl milionem korun na projekty, které mají zlepšit podmínky dětem z dětských domovů, zkvalitnit pěstounskou péči či rozšířit všechny formy náhradní rodinné péče.

"Nadace Terezy Maxové dětem, byť má celostátní působnost, velmi dbá na to, aby byla v přímém kontaktu s potřebami regionů České republiky. Díky velkorysé podpoře společnosti SYNOT TIP a dlouhodobé spolupráci s regionální Nadací Děti - kultura - sport máme tu možnost účinně a adresně pomáhat i dětem vyrůstajícím ve Zlínském kraji. Věřím, že v jednotě je síla," uvedla topmodelka s velkým srdcem Tereza Maxová, za kterou jsou dlouhé roky rozsáhlé charitativní činnosti. "Stejně tak jsem přesvědčena o tom, že stabilní a kontinuální pomoc je pro opuštěné děti velkou nadějí a podanou rukou. Moc si vážím toho, že společně s partnery můžeme jednotlivé smutné dětské příběhy změnit v o něco veselejší," dodala Maxová.
Stejně se na spolupráci dívají také představitelé Nadace Děti - kultura - sport. "Naše nadace sice každoročně vyhlašuje jeden z pěti grantů, který je věnován na podporu sociální a zdravotní oblasti, na druhou stranu jsme však přesvědčeni, že znevýhodněné děti jsou velmi specifickou skupinou, která si zaslouží speciální pozornost. Jsem ráda, že jsme mohli rozvinout spolupráci právě s Nadací Terezy Maxové dětem, která má s působením v této oblasti mnohaleté zkušenosti. Věřím, že právě při spojení s naší znalostí regionu a lokálních problémů dochází k významným synergiím, které se v konečném důsledku odráží na rozvoji záslužných projektů," řekla Michaela Pavlíčková Kuřinová, předsedkyně správní rady Nadace Děti - kultura - sport.
Právě konkrétní pomoc konkrétním potřebným přímo ve Zlínském kraji byla hlavním důvodem toho, proč byl speciální fond v regionu ve spolupráci s Liborem Lukášem, statutárním náměstkem hejtmana, před několika lety zřízen. "Přímo v regionu se nám podařilo najít mecenáše a donátory, kteří byli ochotni tímto způsobem pomáhat. To bylo hlavním impulsem naší spolupráce s Terezou Maxovou, která úspěšně pokračuje i v letošním roce. Osobně jsem přesvědčen, že díky štědrým mecenášům opět přibudou ve speciálně zřízeném Fondu Nadace Terezy Maxové pro Zlínský kraj další finanční prostředky na pomoc dětem z našeho regionu," uvedl Libor Lukáš.
Finanční prostředky z fondu pro Zlínský kraj jsou primárně určeny neziskovým organizacím, pěstounským rodinám a ústavním zařízením, které se usilovně snaží o zlepšení všestranného rozvoje znevýhodněných dětí. "Zejména se jedná o podporu na cestě za dosažením vyššího vzdělání, dále volnočasových aktivit, koníčků apod. V neposlední řadě fond podporuje snadnější vstup do života mladých lidí po ukončení ústavní výchovy a dále také návrat dětí vyrůstajících mimo domov zpět do biologických rodin či jejich přechod do rodin pěstounských," doplnila charakter projektů, které by mohly být podpořeny, Terezie Sverdlinová, ředitelka marketingu a PR Nadace Terezy Maxové dětem.

Ale pozor! Uzávěrka grantových žádostí je již 15. října. Podrobné informace a formulář žádosti najdete na www.terezamaxovadetem.cz

nebo také na www.nadacedks.cz.

PATRONEM PROJEKTU JE SPOLEČNOSTI SYNOT TIP

Ing. Michal Dvouletý
mobil: (+420) 737 277 045
e-mail: michal.dvoulety@synot.cz

DALŠÍ INFORMACE: Uherské Hradiště
Zveřejněno 07.10.2009 v 08:07 hodin
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule