FRANCAIS POLSKI DEUTSCH ENGLISH CESKY Návrat na hlavní stranu PRAHA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ KRAJ VYSOCINA PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ STREDOCESKÝ KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ
Návrat na hlavní stranu

Fulltext
Království perníku

Slavnostní zahájení adventu v Říčanech

29.11.2009 proběhlo slavnostní zahájení VII.Adventního prozpěvování - středočeského festivalu adventních vánočních tradic.

V městském kulturním středisku se za účasti významných hostů představily čtyři soubory - domácí DFS Mikeš Říčany, DFS Sluníčko z Rokycan, DFS Jitřenka z Českého Krumlova a DS "Ingerašii" z města Calan v Rumunsku.
Jsem ráda, že jsem na festivalu mohla přivítat vzácné hosty- pana Zdeňka Pšenicu - předsedu FoS ČR, pana Ing. Nicolae Deduleu - předsedu Sdružení Rumunů v ČR, paní Valentinu Melčeva - ředitelku pro mezinárodní vztahy Krajského úřadu HUNEDOARA z rumunska a starostku města Říčany paní Adrienu Mrázovou.
VII. Adventní prozpěvování 2009 se koná pod patronací paní Evy Bartoňové, státní tajemnice a 1. náměstkyně ministryně školství, mládeže a tělovýchovy ČR, generálmajora Miroslava Štěpána, generálního ředitele Hasičského záchranného sboru ČR, pana Václava Beneše, radního KÚ Středočeského kraje pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu a paní Adrieny Mrázové, starostky města Říčany.
Mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Místní infostránky, Radio Proglas, TV NOE, Dětská tisková agentura, Informační server www.borovice.cz, magazín FOLKLOR, Říčanský kurýr a další. Festival podporují OSA, ACR Alfa a mnoho místních organizací a občanských sdružení.
Prvním festivalové vystoupení, které jsme nazvali ,,Proč bychom veselí nebyli" pokračovalo od 18.30 před zcela zaplněným říčanským náměstím, kde děti netrpělivě čekaly na rozsvícení vánočního stromu.
V programu zazněly ukázky z různých folklórních oblastí republiky, příjemným osvěžením bylo i vystoupení rumunského souboru.
Všem organizátorům festivalu udělalo radost, že tradice zahajování adventu v našem městě nabývá na intenzitě a lidé ve městě postupně přijali oslavy adventu jako možnost setkávat se a trávit svůj volný čas společně s dětmi a svými spoluobčany.
Co je v programu VII.AP v dalších dnech? V pátek 4.12. to bude představení V mĚks pro MŠ a ZŠ ,,Veselé vyprávění Klauníka Notíka" a 10.12 se představí Drobotina z DS Mikeš Říčany a MUSICA RUSTICA v kapli v Olivově. Závěr festivalu bude ryze vánoční. Je připraven koncert barokní hudby, kde vystoupí Komorní orchestr ZUŠ Říčany, Římanský komorní orchestr a komorní orchestr ARCHI ze ZUŠ Františka Kmocha v Kolíně. Koncert proběhne 14.12. v galerii Kotelna.
Přijeďte se podívat!!

Iveta Sinkulová
ředitelka festivalu
sinkule@ri.gin.cz

Zveřejněno 02.12.2009 v 23:04 hodin
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule