FRANCAIS POLSKI DEUTSCH ENGLISH CESKY Návrat na hlavní stranu PRAHA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ KRAJ VYSOCINA PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ STREDOCESKÝ KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ
Návrat na hlavní stranu

Fulltext
Království perníku

Pozvání na druhé Sympozium do Chrudimi

SILOČÁRY DUŠE DÍTĚTE aneb
Rozšiřující pohled na vedení dětského folklorního souboru

V roce 2009 během DMFF Písní a tancem v Luhačovicích probíhalo i Sympozium, jež se setkalo s příznivou odezvou z řad lektorů i účastníků akce - vedoucích souborů, kantorů, aktivistů v oblasti dětského folkloru.
Cílem bylo otevřít dialog ve folklorním hnutí na téma vedení souboru v 21.století, rozvoj dětského vnímání tradičních odkazů v současné době. Chtěli jsme zahájit diskusi o funkčních i fungujících metodách při vedení souborů. Na půdě FoS tak vznikla velmi zajímavá aktivita, prostor pro výměnu názorů, leckdy i kontroverzních, provokujících, vedoucích k novým úhlům pohledu na problematiku rozvoje a vedení dětského kolektivu. Chceme přivést aktéry dětského folkloru - nejen vedoucí - ke společnému setkání u témat, která v příručkách ani ve skriptech pro rozvoj dětských aktivit nebyla a nejsou. Důraz klademe na výměnu zkušeností, informační dialog.
Každopádně se jedná o dlouhodobý komplex, při kterém mohou vyvstávat nové potřeby k diskusi ze strany účastníků takového projektu. Věříme, že společně s FoS či dalšími subjekty budeme schopni na tyto podněty aktivně reagovat.

Dovoluji si pozvat zájemce k účasti na druhém Sympoziu Siločáry duše dítěte aneb ...., které se koná 27.2.2010 v prostorách Spolkového domu v Chrudimi.

Předpokládaný harmonogram:
8,30 - 9,00 Prezence
9,00 - 9,15 Úvod do tématu
9,15 - 11,30 Blok A - PhDr. Alena Schauerová, Jiří Urban
11,30 - 12,30 Oběd
12,30 - 15,30 Blok B - Kateřina Kubíková, Mgr. Vlastimil Ondra, Martin Krajňák
15,30 - 16,00 Závěrečné slovo, ukončení

Chci touto cestou požádat všechny zájemce, aby si včas zajistili registraci svých přihlášek. Vstupní poplatek je stanoven na 200,- Kč, zahrnuje oběd, malé občerstvení, kávu.

Věřím, že jsou mezi námi osobnosti, které mají chuť se nejen zúčastnit, ale hlavně podělit o své nápady, zkušenosti, invenci.

Návratka - přihláška účastníka sympozia (v DOC)

Za celý realizační tým se těším na shledání v Chrudimi.

Mgr. Radka Ehrenbergerová, členka výboru FoS ČR
radka3@post.cz

Zveřejněno 06.01.2010 v 18:50 hodin
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule