FRANCAIS POLSKI DEUTSCH ENGLISH CESKY Návrat na hlavní stranu PRAHA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ KRAJ VYSOCINA PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ STREDOCESKÝ KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ
Návrat na hlavní stranu

Fulltext
Království perníku

O Velikonocích pojede Herold expres i Podbrdský motoráček

Hned několika historickými vlaky se můžete svézt o velikonočním víkendu. V sobotu 3. dubna ráno vyrazí z Prahy Expres Výtopna Zdice. Téhož den odpoledne bude ze Zdic do Březnice vypraven Herold expres. Konečně v neděli 4. dubna se budete moci projet po trati známé trampské lokálky Zdice-Lochovice- Zadní Třebaň-Karlštejn a zpět Podbrdským motoráčkem. Na zpáteční pouť do Prahy se také vydá Expres Výtopna Zdice.

U příležitosti zahájení sezóny 2010 Muzea Výtopna Zdice v sobotu 3. dubna je připraveno setkání motoráků řady M 262.0, zvaných Kredenc. Souprava pěti legendárních vozů tohoto označení nazvaná Expres Výtopna Zdice vyráží z pražského Hlavního nádraží v 8.15 hodin směr Beroun. Po příjezdu do Zdic (9.30) je možné navštívit muzeum Výtopny Zdice, kde je shromážděno mnoho skvostů železniční i silniční dopravy. Historickým autobusem pak můžete pokračovat do centra Zdic na výstavu plastikových modelů dopravních prostředků Zdická padesátka a do místního vojenského muzea.

Herold
Herold

Druhý historický vlak Herold expres vyráží z nádraží Zdice ve 12.30 hodin směr Příbram a Březnice. V motoráčku bude vyhrávat staropražská kapela Třehusk. Pro předem přihlášené zájemce (omezený počet-nutná rezervace na tel: 777 209 818) je po příjezdu do Březnice zajištěna exkurze v místním pivovaru Herold. Po exkurzi každý účastník dostane malý památeční dárek. Ostatní cestující mohou navštívit zdejší zámek, nebo si prohlédnout město. Odjezd Herold expresu z Březnice je v 16:35 hodin.

Na neděli 4. dubna je připravena jízda Podbrdského motoráčku. Temně červený vůz zvaný Hurvínek z nádraží Zdice vyjede ve 12.10 směr Lochovice, Hostomice, Liteň, Zadní Třebaň a Karlštejn. Zpět z Karlštejna vyráží Podbrdský motoráček v 15.33, ve Zdicích bude v 17.10. V 17.20 se pak na zpáteční cestu do Prahy vydají motorové legendy Kredenc. Po oba dva dny bude v prostorách Výtopny Zdice připraveno občerstvení, pivo Herold a upomínkové předměty.

Hurvínek
Hurvínek

Celý program včetně jízdních řádů jnaleznete na www.saxi.cz a www.kzc.cz.

Milda Frýdl
724 135 824
frydl@dobnet.cz

DALŠÍ INFORMACE: Zdice
Zveřejněno 09.03.2010 v 19:42 hodin
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule