FRANCAIS POLSKI DEUTSCH ENGLISH CESKY Návrat na hlavní stranu PRAHA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ KRAJ VYSOCINA PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ STREDOCESKÝ KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ
Návrat na hlavní stranu

Fulltext

Soutěž Vesnice roku 2010

Obec Řepiště skončila v soutěži Vesnice roku 2010 v Moravskoslezském kraji na krásném druhém místě.

Obec Řepiště se v letošním roce přihlásila potřetí ve své historii do soutěže Vesnice roku. Letošní ročník byl pro naší obec velice úspěšný, Řepiště se umístily na krásném druhém místě v krajském kole soutěže z 15 přihlášených obcí. Navíc jsem získali diplom za vzorné vedení obecní knihovny a mimořádné ocenění za nejlepší projekt za strukturálních fondů (Tělocvična Řepiště). Poděkování patří všem občanům, kteří se jakýmkoli způsobem účastní života obce, pomáhají rozvíjet program rozvoje venkova a hodnoty venkovského způsobobu života. Úspěch v soutěži je ohodnocením naší společné práce.

Vítězem krajského kola a nositelem titulu "Vesnice Moravskoslezského kraje roku 2010" je obec Hlavnice z okresu Opava.V Moravskoslezském kraji se do soutěže přihlásilo 15 obcí. Na adresu té nejúspěšnější obce říká pan Herbert Pavera, předseda krajské hodnotitelské komise a starosta obce Bolatice, která zvítězila v krajském kole této soutěže v roce 2008: "Je to obec, která má propracovaný systém rozvoje a také má promyšlenou spolupráci obce s občany. Na Hlavnici nás zaujala i upravenost obce, péče o veřejná prostranství a starost o volnočasové aktivity místních občanů od dětí až po seniory."

Obec Hlavnice má 630 obyvatel a soutěže Vesnice roku v Programu obnovy venkova se poprvé zúčastnila v minulém roce, kdy získala ocenění Modrá stuha za společenský život.Další udělená ocenění v krajském kole soutěže:

Modrá stuha za společenský život - obec Těškovice

Bílá stuha za činnost mládeže - obec Třanovice

Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí - obec Sudice

Oranžová stuha za spolupráci obce a zemědělského subjektu - obec Horní TošanoviceCena naděje pro živý venkov - obec Radkov

Diplom za vzorné vedení obecní knihovny - obec Řepiště

Diplom za vzorné vedení kroniky - obec Těškovice

Diplom za kvalitní květinovou výzdobu (Fulínova cena) - obec Chlebičov

Kompletní přehled udělených ocenění naleznete zde.

DALŠÍ INFORMACE: Řepiště
Zveřejněno 07.06.2010 v 07:39 hodin
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule