FRANCAIS POLSKI DEUTSCH ENGLISH CESKY Návrat na hlavní stranu PRAHA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ KRAJ VYSOCINA PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ STREDOCESKÝ KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ
Návrat na hlavní stranu

Fulltext
Království perníku

Císař se těší na Karlštejn, opět tu stráví noc

Šest let už soubor složený z profesionálů i ochotníků, kteří jsou doma v kraji kolem dolní Berounky, uvádí unikátní divadelní představení - původní muzikál NOC NA KARLŠTEJNĚ. Za tu dobu výkony Vladimíra Čecha, Pavla Vítka, Jana Rosáka, Petra Jančaříka, Štěpána Raka, jeho syna Matěje, dobřichovických a řevnických ochotníků i poberounských starostů obdivovaly tisíce nadšených diváků. Další budou mít šanci letos - poprvé v pátek 3. a v sobotu 4. června 2011 na nádvoří zámku v Dobřichovicích u Prahy.

Diváci se mohou těšit na Vladimíra Čecha, Jana Rosáka, Pavla Vítka, Petra Jančaříka či Jana Matěje Raka

Frýdl

Původní verze muzikálu, v němž znějí všechny skladby známé ze stejnojmenného filmu, se na nádvoří romantického zámečku v Dobřichovicch poprvé hrála v létě 2006. Zaznamenala obrovský úspěch - všechny reprízy byly už dopředu vyprodané, takže se muselo několik představení přidávat. V roce 2007 soubor Noc na Karlštejně uvedl znovu, tentokrát v rámci dvoudenního Královského průvodu z Prahy na Karlštejn - hrálo se první den v Dobřichovicích, druhý den na louce u mostu v Karlštejně. Toto představení vidělo rekordních bezmála 1400 diváků.
Od té doby uvádějí poberounští ochotníci i profesionálové Noc na Karlštejně každé léto, dávno už ovšem nejen u Berounky. Zájem o ni mají diváci doslova po celé republice - letos se na ni mohou kromě Dobřichovic těšit také na zámcích v Třeboni i Mníšku pod Brdy, na hradě Křivoklátě a v Nymburce.
V hlavních rolích se opět objeví známé a populární tváře - císaře Karla IV. si zahraje moderátor Vladimír Čech, alternovat jej bude bývalý ministra i středočeský hejtman, současný poslanec Petr Bendl. V roli vévody bavorského Štěpána exceluje jeho kolega z branže Jan Rosák, Peška opět ztvární zpěvák Pavel Vítek, krále cyperského Petr Jančařík, postavy vypravěče se zhostí brilantní kytarista Jan-Matěj Rak.
Doplní je ostřílení a mnoha rolemi prověření ochotníci - Monika Vaňková v roli císařovny Alžběty, Pavla Švédová v roli Aleny, Karel Král v roli purkrabího, Petr Říha v roli arcibiskupa Arnošta z Pardubic, jeho žena Alena v roli hofmistryně Ofky. Roman Tichý alternuje v roli krále cyperského, senátor Jiří Oberfalzer v roli vévody bavorského. Kostým zbrojnoše (nebude-li zrovna císařem Karlem) obleče poslanec Petr Bendl, sbor manů bude sestaven z několika starostů poberounských obcí, respektive měst.
Spolu s herci a zpěváky vystoupí šermíři, tanečnice a metači ohně. Chybět nebude ani koza či koně.

NOC NA KARLŠTEJNĚ
(www.noc.nasenoviny.net)

Kde a kdy se bude hrát v roce 2011:

Zámek Dobřichovice u Prahy - v pátek 3. 6., v sobotu 4. 6. od 20.30 hodin
(Předprodej vstupenek: Městský úřad Dobřichovice, Denisa Solničková - 724 189 611, solnickova@dobrichovice.cz)

Zámek Mníšek pod Brdy - v pátek 24. 6. od 20.30, v sobotu 25. 6. od 20.30
(Předprodej vstupenek: Zámek Mníšek pod Brdy - mnisek@stc.npu.cz)

Hrad Křivoklát - v sobotu 2. 7., v neděli 3. 7. od 20.00 hodin
(Předprodej vstupenek: Hrad Křivoklát - krivoklat@stc.npu.cz)

Zámek Třeboň - v pátek 8. 7., v sobotu 9. 7. od 20.00 hodin
(Předprodej vstupenek: www.tdf.cz)

Pivovar Nymburk - v pátek 22. 7., v sobotu 23. 7. od 20.00 hodin
(Předprodej vstupenek: Pivovar Nymburk - nymburk@postriziny.cz)

Kdo bude hrát a zpívat:
Pavel Vítek, Jan Rosák, Vladimír Čech, Petr Jančařík, Jan-Matěj Rak, členové divadelního souboru Řevnice a Dobřichovice, poslanec Petr Bendl, senátor Jiří Oberfalzer, starostové poberounských obcí, šermířská skupina Okořská garda, metači ohně, taneční skupina Proměny, koně, koza...

Miloslav Frýdl
724 135 824
frydl@dobnet.cz

DALŠÍ INFORMACE: Dobřichovice
Zveřejněno 14.04.2011 v 01:09 hodin
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule