FRANCAIS POLSKI DEUTSCH ENGLISH CESKY Návrat na hlavní stranu PRAHA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ KRAJ VYSOCINA PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ STREDOCESKÝ KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ
Návrat na hlavní stranu

Fulltext

57. Chodské slavnosti - Vavřinecká pouť 2011

Největší a nejstarší národopisná slavnost v západočeském regionu a druhá nejstarší v Čechách začíná 12. srpna.

Domažlice 12. - 14. 8. 2011
TISKOVÁ ZPRÁVA

www.chodskeslavnosti.cz

Hlavní pořadatel: Město Domažlice - Městské kulturní středisko v Domažlicích

Poté, co se kulturní Domažlice staly v průběhu června a července dějištěm sochařského sympozia, multižánrového festivalu Hudba pod hradem, Bohemia JazzFestu, mezinárodních letních hudebních kurzů a několika koncertů v rámci cyklů Hudba na náměstí, Hudba v kostele, Hudba v Rajské zahradě a Koncerty v letním kině, tvoří stěžejní část kulturní nabídky v měsíci srpnu Chodské slavnosti - Vavřinecká pouť.
V České republice patří "chodské" k nejstarším a největším národopisným slavnostem, jimž vyjadřují respekt nejen návštěvníci z ČR, ale i z dalekých zemí. V každém roce přivítají pořadatelé na několika scénách na šest stovek účinkujících - sólistů a členů národopisných souborů z naší země i ze zahraničí.
V letošním roce budou Chodské slavnosti slavnostně zahájeny v pátek 12.8. od 18.00 na pódiu u brány na náměstí, kde kromě zahájení budou představeny zahraniční soubory (Anglie, Srbsko, Belgie). Poté bude pódium patřit celovečernímu programu "Ozvěny folkloru", což je multižánrový koncert kapel inspirovaných lidovou hudbou z mnoha koutů světa. Sobota a neděle nabídne více než 50 sólových i komponovaných pořadů na několika scénách, mimo jiné i v rámci nejmladší "Jarmareční scény", která doplní velký staročeský jarmark v centru města.
V pořadech se představí všechny významné chodské soubory, nebudou chybět vystoupení Chodského souboru Mrákov, Národopisného souboru Postřekov, Konrádyho dudácké muziky, Domažlické dudácké muziky a mnoha dalších, doplněná o vystoupení sólistů z Chodska i jiných folklorních oblastí ČR i ze zahraničí. Podrobný program Chodských slavností je uveden v příloze.
Přijměte pozvání na tradičně největší společenskou akci Domažlic. Chodské slavnosti - Vavřinecká pouť si za více než půlstoletí společného života vydobyly mimořádnou pozornost a uznání všech, kteří mají vztah k folkloru a kultuře. Svědčí o tom každoroční návštěva desetitisíců hostů z blízka i daleka a význam této akce dokládá i skutečnost, že ji v minulých dvou letech opakovaně navštívil prezident České republiky, jehož návštěva je přislíbena i pro letošní rok. Důležitou informací pro všechny návštěvníky je také skutečnost, že i v letošním roce je vstup na všechny pořady zdarma.
Domažlice jsou centrem národopisné oblasti Chodsko, v níž je doposud živě udržována tradice lidové dudácké hudby, tanců, zvyků a obyčejů. Jsou jedním z nejstarších folkloristických festivalů v České republice, pořádaný již od roku 1955. V současné době se festival koná vždy první víkend po 10. srpnu a již tradičně je spojován s domažlickou Vavřineckou poutí.
Důležitými událostmi v rámci Chodských slavností jsou i slavné mše svaté na Veselé hoře - Vavřinečku, které jsou slouženy pod širým nebem v sobotu i v neděli od 10.00 hodin.
Celý projekt je finančně podpořen městem Domažlice a spolufinancován je Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj a Plzeňským krajem. Hlavním mediálním partnerem je Český rozhlas Plzeň, dalšími partnery jsou Rádio Proglas, Hitrádio FM Plus, Domažlický Deník a Nové Domažlicko. Chodské slavnosti jsou organizovány ve spolupráci se státní agenturou Czechtourism.

Bližší informace:
Městské kulturní středisko v Domažlicích
(program slavností, propagace, zajištění scén)
Mgr. Kamil Jindřich, ředitel
tel. 602105592
kamil.jindrich@mks.mesto-domazlice.cz
www.chodskeslavnosti.cz
nám. Míru 51
34401 Domažlice

Zveřejněno 08.08.2011 v 19:35 hodin
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule