FRANCAIS POLSKI DEUTSCH ENGLISH CESKY Návrat na hlavní stranu PRAHA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ KRAJ VYSOCINA PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ STREDOCESKÝ KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ
Návrat na hlavní stranu

Fulltext
Království perníku

Výstava v Muzeu krojů v Kněževsi u Rakovníka

Výstava v MUZEU KROJŮ v Kněževsi u Rakovníka ve dnech 24.9 až 2.10 .2011

Přijměte pozvání na naši poslední výstavu v tomto roce. Po této výstavě až do jara 2012 jsme pouze na objednání po telefonu 737 90 79 79 /alespoň dva dny/.
Těšíme se na Vaši návštěvu

Věra Čurdová

V muzeu je trvale vystaveno 100 až 12O lidových krojů, starých, ručně vyšívaných po našich předcích z celého ČESKOSLOVENSKA. Tyto kroje se již většinou nenosí, některé jsou již zapomenuté, jiné prošly léty úpravami. Na všech jsou překrásné výšivky, krajky, ale i nádherná zpracování textilní.
Ze sběratelských zajímavostí jsou různé zbytky krojů i oděvů mnohem starší než se dají u nás dohledat v knihách. Někdy stačí výstřižek ze starých písemností nebo paměť lidí k určení sběratelského kousku. K tomu snad přispěje i tato výstava.
Ve dnech 24.9 až 2.10 denně je otevřeno od 10 hodin.
Některé dny přijedou příznivci našeho muzea ukázat, co se podle našich předků dá udělat. Možná i u vás je někdo takto zručný a chěl by ukázat co umí a popovídat si o různých technikách, připravíme několik stolků pro tyto zájemce /zdarma/.
Vystaveny jsou také dnešní práce členek Klubu Inspirace Praha. Ale i pražského fotografa folkloru a letadel.
Při této výstavě si můžete zakoupit nebo objednat obnovené střihy na kroje z roku 1920, také Podvinky a předlohy na vyšívání podle starých předloh.
Pro zpestření výstavy máte možnost zakoupení sýrů ze SLOVENSKÉ SALAŠE.
Nově zpřístupnění pro vozíčkáře. Máme kulaté razítko.

Muzeum krojů Věra Čurdová - sběratel
muzeum@lidovekroje.cz

DALŠÍ INFORMACE: Kněževes
Zveřejněno 23.09.2011 v 20:01 hodin
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule