FRANCAIS POLSKI DEUTSCH ENGLISH CESKY Návrat na hlavní stranu PRAHA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ KRAJ VYSOCINA PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ STREDOCESKÝ KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ
Návrat na hlavní stranu

Fulltext
Království perníku

Křest vánočního CD Notiček se kvapem blíží

Dětská lidová muzika Notičky v rámci společného koncertu s kapelou The Tap Tap a hosty Bárou Basikovou a Ondřejem Hejmou v pražském Rudolfinu 20. prosince pokřtí své v pořadí páté CD s názvem A máme tu svátky.

Kmotrem nového cédéčka bude Šimon Ornest, kapelník Tap Tapu, který tvoří zdravotně postižení studenti škol Jedličkova ústavu v Praze, jejichž doménou jsou bicí nástroje.
Nejnovější CD Notiček s 22 lidovými i umělými vánočními písněmi vzniklo v polovině listopadu v nahrávacím studiu SONO Records v Nouzově u Kladna. Písně v úpravách Alexandra Skutila, Josefa Fialy a Jana Martínka soubor natočil pod bdělým dohledem mistra zvuku Pavla Bohatého a hudebního režiséra Šimona Marka.
Notičky, které vánoční písně z nového CD samozřejmě představí i v Rudolfinu, nasbíraly za 13 let svého působení stovky vystoupení na domácí půdě i pět účastí na festivalech ve Spojených státech. Koncert v Rudolfinu s názvem Velká vánoční jízda navazuje na obdobná vystoupení řevnického souboru s cimbálovou muzikou Hradišťan a s Loveckým triem Praha v minulých letech.

Část výtěžku z vystoupení v Rudolfinu poputuje jako každoročně na konto občanského sdružení Náruč, které provozuje denní stacionář v Dobřichovicích a sociální podnik Modrý domeček v Řevnicích, a také na pořízení technického vybavení budovy vzdělávacího centra Studeo pro postižené studenty.

Velká vánoční jízda Notiček a The Tap Tap s moderátory Ester Kočičkovou a Ladislavem Angelovičem z Tap Tapu startuje 20. prosince v 19:30. Poslední vstupenky jsou k dostání v síti Ticketpro nebo přes e-mail lenka1kolarova@seznam.cz.

Lenka Kolářová, vedoucí Notiček
lenka1kolarova@seznam.cz, noticky@gmail.com
tel.: 603 245 784
www.noticky.cz
www.thetaptap.cz

Zveřejněno 16.12.2011 v 17:30 hodin
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule