FRANCAIS POLSKI DEUTSCH ENGLISH CESKY Návrat na hlavní stranu PRAHA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ KRAJ VYSOCINA PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ STREDOCESKÝ KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ
Návrat na hlavní stranu

Fulltext

Město Vsetín přispěje městu Frenštát pod Radhoštěm 100 tisíc korun

Také město Vsetín se připojilo k vlně solidarity a přispěje ze svého rozpočtu rodinám, které přežily nedávný výbuch a následný požár v panelovém domě ve Frenštátě pod Radhoštěm, částkou 100 tisíc korun. Jednohlasně o tom rozhodli na úterním zasedání vsetínští zastupitelé. Stejnou částkou podpoří město Frenštát pod Radhoštěm i okolní města – Valašské Meziříčí a Rožnov pod Radhoštěm.

Jak jistě všichni vědí, došlo 17. února v domě č. 39 na ulici 6. května ve Frenštátě k výbuchu plynu a následnému zřícení budovy. V jejích troskách zahynulo šest obyvatel, z toho tři děti, dvě ženy a pravděpodobný viník tragédie.

Následná obrovská vlna solidarity s pozůstalými dala vzniknout materiální i finanční sbírce, na jejímž kontě je již více než 16 milionů korun. Také město Vsetín ihned zareagovalo a zveřejnilo na svém webu, ale i v knihovně či domě kultury a kině Vatra číslo účtu, na který mohou naši občané přispět jakoukoli částkou.

Tento účet je veden u Komerční banky a jeho číslo je 3880277/0100.

Vedení vsetínské radnice se následně po komunikaci s okolními městskými úřady rozhodlo uvolnit ze svého rozpočtu částku 100 tisíc korun. Tento záměr v úterý 5. března jednohlasně schválilo také zastupitelstvo města.

„Chtěla bych nejen za sebe, ale i za celé vedení města, zastupitele i občany vyjádřit účast všem, které tato obrovská lidská tragédie postihla,“ vzkázala do Frenštátu pod Radhoštěm všem pozůstalým i blízkým obětí starostka Vsetína Iveta Táborská.

Zpracovali:
Jana Čadová, pracovník vztahů k veřejnosti MěÚ Vsetín, tel.: 571 491 564
Jiří Žůrek, redaktor Vsetínských novin, tel.: 571 491 587

DALŠÍ INFORMACE: Vsetín
Zveřejněno 07.03.2013 v 12:38 hodin
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule