FRANCAIS POLSKI DEUTSCH ENGLISH CESKY Návrat na hlavní stranu PRAHA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ KRAJ VYSOCINA PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ STREDOCESKÝ KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ
Návrat na hlavní stranu

Fulltext
Království perníku

Nadšenec během roku tisíckrát zdolal Lysou horu, šel i osmkrát denně

Před třemi lety se čtyřiatřicetiletý Michal Kuchař z Dobratic na Frýdecko-Místecku stal členem Klubu přátel Lysé hory. Během uplynulého roku pak její nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd (1323 m.n.m.) pokořil tisíckrát, čímž vytvořil nový rekord.

Když zrovna tento strážník frýdecko-místecké městské policie nebyl v práci a měl volno, okamžitě vyrazil do Beskyd. Na Lysou horu chodil takřka denně – a nikdy ne pouze jednou.

„Všechno to začalo tím, když Libor Uher vytvořil projekt LH 365. Koupil jsem si čip a řekl si, že se budu snažit na Lysou horu chodit co nejvíce,“ vysvětlil Kuchař a dodal, že někdy na jaře vznikla rivalita mezi ním a Jánem Čupou, který je známý tím, že chodí na Lysou horu svlečený do půl těla (podrobněji zde). Michal Kuchař ale už během prvních šesti měsíců vedl o více než sto výstupů.

Kuchař

Angína nebo zánět v uších? Ani to Kuchaře nezastavilo.
„Věděl jsem, že to takovým tempem nepůjde pořád. Jeden kamarád mi ale poradil, abych chodil dvakrát až třikrát denně a pokračoval podle toho, co to se mnou udělá,“ popsal Kuchař s tím, že nejintenzivněji stoupal na Lysou počátkem roku, když trénoval na čtyřiadvacetihodinový vytrvalostní závod. „Tehdy jsem zvládl osm výstupů. I to mi pomohlo.“
Ve druhé polovině roku pak Kuchař už závodil především sám se sebou a s vlastním tělem. „Někdy to jednoduše nešlo. Tělo zkrátka nemohlo, takže mnohé výstupy skutečně bolely,“ přiznal. „Abych takového výsledku dosáhl, musel jsem mnohdy jít, i když jsem byl nemocný. Šel jsem tak i s angínou nebo když jsem měl zánět v uších. To jsem si do nich dal česnek a šel.“
Kuchařova „posedlost“ se podepsala i na jeho postavě, když v prvních šesti měsících shodil dvacet kilo. Později se mu podařilo pár kilogramů nabrat. „Kluci mi říkali, že mám ohromný výdej, tak musím vyloženě žrát. Maso, pomeranče... V tomto ohledu mi ohromně pomohla mamka, která je výborná kuchařka,“ popsal. „Taťka mi zase půjčil auto. V počátku jsem totiž jezdil pod kopec vlakem, a tak by to celý rok nešlo.“

Tisícovka padla na Silvestra.
Jubilejní tisící výstup si Kuchař naplánoval stylově na Silvestra a společně s ním se na Lysou vydala i skupina jeho kamarádů, kteří jej převlékli do kostýmu krále. Cestou na vrchol pak skandovali Ať žije král!
„Je příjemné, že si to taky užili. Mnozí z nich mají přes tři stovky výstupů, což je obdivuhodné. Jsem ale rád, že už to skončilo, protože za celý rok jsem hrozně unavený,“ přiznal Kuchař s tím, že v roce 2017 bude chodit na Lysou už stejně jako v předešlých letech, tedy kolem sta výstupů. „Za žádnými rekordy už se honit nebudu.“

Kuchař

Převzato zde.

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím 14 názorů)

Gigula02.08.2018 v 05:47
Držím temto borcûm pěsti,je to lepší,než sedět doma,třeba u PC,jen tak dál,lidská vůle je nezlomná,přeji jistý krok a krásná rána na té naší královně Beskyd.!

Pošuk25.07.2017 v 12:45
Luciane, tak si to nech pro sebe a nevytrubuj to do světa.
Není nic horšího, než za každou cenu něco napsat a napáchat zlo.
Ať si tam lítají.

Lucian25.07.2017 v 00:06
Výkon je to určitě parádní, ale jinak velmi stereotypní. Jen v Beskydech je řada jiných krásných vrcholů, táhlých hřebenoveka zákoutí mimo značení.

Maru04.03.2017 v 18:12
Gratuluji,ale i jiné kopečky je třeba dát....

Jirka31.01.2017 v 19:01
Neni co závidět. Komu tím prospívá? Jenom sobě. Jak omezené.

Ticharo31.01.2017 v 11:52
Ti co píšou negativní komentáře z těch pouze srší závist že se nemluví o nich, nechme je tak ať si závidí a nic v životě nedokazují pouze blbě remcají. Já samozřejmě gratuluji a jsem rád, že jsou mezi námi sportovci co mají pořádnou vůli, odhodlanost a fyzickou výdrž. Ještě jednou gratulace ahoj.

Lukáš23.01.2017 v 09:58
Páne bože lidi - co vám vadí, že si někdo vylezl kopec tisíc krát? Omezuje vás tím snad nějak? Taky mohl denně sedět v hospodě a popíjet, tak jak to bývá u většiny zvykem.

Oldek22.01.2017 v 14:58
Souhlasím s Robinem. Není čím se chlubit. Chodit po červené z opičárny, zkus to z Frýdlantu nebo od přehrady.

Robin08.01.2017 v 22:01
Dokázali jiné výkony pro společnost potřebnejší. Zasadili stromy, zplodili a vychovali novou generaci, dávají lidem práci, tvoří hodnoty. A hlavně se tím nikde nechvástají.
Už se konečně vzpamatujte a běžte dělat něco smysluplné.

Lubo08.01.2017 v 21:37
Úžasný výkon,gratuluji ještě jednou..Je to totální extrém.800 výškových km za rok !!! A ta vzdálenost...jako kdybys prošel za rok celé Rusko na délku!!!Kdo by to tady z těch chytráků dokázal..Kolik bot jsi během roku prošlapal?Obdivuhodné.Zdar

PŘEDCHOZÍ PŘÍSPĚVKY- NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Zveřejněno 05.01.2017 v 19:04 hodin
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule