FRANCAIS POLSKI DEUTSCH ENGLISH CESKY Návrat na hlavní stranu PRAHA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ KRAJ VYSOCINA PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ STREDOCESKÝ KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ
Návrat na hlavní stranu

Fulltext

PONDĚLNÍ GLOSY 29.06.2020

Miroslava Macka

V duchu si zkuste tipnout, kolik z těch lidí, kteří se dnes zaklínají Miladou Horákovou, až z důstojné připomínky udělali mediální tyátr, by bylo členy KSČ, nebýt listopadu 89.

Na Kuberu vyvíjeli nátlak senátoři Fišer, Hilšer a Drahoš, hrozili mu, že pokud nepojede na Tchaj-wan, odvoláním z funkce předsedy Senátu, prohlásil ministr vnitra Hamáček.
Buď si jen tak pouští hubu na špacír nebo ví ze svodek své...

Rozdíl mezi pravičákem a levičákem:
Domnívá-li se pravičák, že něčí názor je hloupý, urážlivý, xenofobní či jakýkoli jiný, buď to přejde mlčením, nebo se snaží argumentovat k věci. Nepožaduje zablokování účtu na Twitteru či platební karty, nepožaduje vláčení v tisku, nehuláká, aby se dotyčný vkleče omlouval, nepožaduje, aby ho vyhodili ze zaměstnání…

Francouzská firma L´Oreal oznámila, že vymaže ze svých výrobků slova bílý, bělící a jasný (clear).

http://www.capital.fr/entreprises-marches/racisme-loreal-prend-une-decision-historique-1373875


Pokud máte dojem, že lidská blbost již dostoupila vrcholu, mýlíte se.
Část aktivistů hnutí za práva černochů chtějí nahradit hymnu Spojených států. Považují ji za rasistickou a navrhují místo ní zpívat píseň Imagine od Johna Lennona.
Bílý kuchař vařící na videu pokrm z japonské kuchyně. I to může být, dle některých, projevem rasismu. Daná osoba tak totiž zatajuje kulturní původ receptu. Vlivné magazíny o vaření, americký Bon Appétit, britský Olive plus pořad BBC Good Food proto spustily audit, v rámci kterého chtějí tyto chyby napravit.
Prestižní americká Princetonská univerzita se rozhodla, že odstraní jméno někdejšího prezidenta USA Woodrowa Wilsona z názvu jedné ze svých kolejí a z fakulty veřejných a zahraničních záležitostí. Vedení školy to zdůvodnilo Wilsonovým rasistickým smýšlením a rasistickou politikou jeho vlády.
Nejhorší na tom všem je, že to vůbec není k smíchu, neboť tahle levicová sběř je ochotná sáhnout při prosazování svých idejí ke stejnému násilí jako jiní „bolševici mysli“ v minulosti.


Zdeněk Švrček na facebooku:
Není větší a lepší zkratky dokumentující vývoj ODS za roky po Klausovi, než když Žantovský prohlásí, že za Václava Klause by za ODS nekandidoval.

Češi jsou smějící se bestie:
Už je to déle než měsíc, co George Floyd nebere drogy a nespáchal žádný zločin. Každý se může změnit!

DALŠÍ INFORMACE: MACEK Miroslav (1944)
Zveřejněno 29.06.2020
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule