FRANCAIS POLSKI DEUTSCH ENGLISH CESKY Návrat na hlavní stranu PRAHA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ KRAJ VYSOCINA PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ STREDOCESKÝ KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ
Návrat na hlavní stranu

Fulltext

PONDĚLNÍ GLOSY 27.07.2020

Miroslava Macka

V Česku je podle ministerstva zdravotnictví 3 479 aktuálně nemocných covidem-19, o třetinu méně než bylo ráno.
Podle ředitele Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislava Duška byly některé hygienické stanice v krajích v poslední době vytíženy eliminací epidemie v lokálních ohniscích nákazy a aktualizace údajů o počtech vyléčených pro ně nebyla prioritou. Nová čísla jsou výsledkem zpětné kontroly dat.
Tolik zpráva.
Navrhuji, a to zcela vážně, ještě jinou metodu: přestat lidi testovat na koronavirus. A bylo by po „pandemii“.

„Drsná“ zpráva z Německa:
Celkem v Německu zemřelo už 9111 lidí s pozitivním testem na koronavirus, oznámil Institut Roberta Kocha.
Ročně ovšem umírá v Německu kolem 900.000 lidí, tedy zhruba 2466 denně, 74 000 měsíčně. A o těch chudácích v mediích ani slovo!

Společnosti Accenture se v rámci průzkumu podařilo sesbírat zajímavý vzorek respondentů. Zapojilo se totiž bezmála 500 výkonných ředitelů z 15 zemí a napříč 15 obchodními sektory. Jednalo se o firmy, jejichž roční příjmy přesahovaly 500 milionů dolarů.
Nejoptimističtěji vidí situaci logicky lídři firem z farmaceutického a biotechnologického průmyslu, kde až 34 procent z nich očekává zvýšenou poptávku na evropském trhu. Druhým nejoptimističtějším sektorem je oblast komunikace, médií a zábavy, kde 52 % dotazovaných předpokládá rychlé uzdravení segmentu. Optimistickou skupinu pak uzavírá pojišťovnictví s 47 % pozitivně naladěných respondentů.
Nejpomalejší uzdravení očekávají a nejpesimističtější výhled mají vrcholní manažeři v automobilovém průmyslu, v letecké dopravě a cestovním ruchu.
Takové průzkumy miluji: stejný výsledek by totiž Accenture získal prostou úvahou trvající tři vteřiny.

Rwanďan, který zapálil katedrálu v Nantes, se ke svému činu přiznal a lituje ho. O tom, proč to udělal, media mlčí.

Doporučuji k přečtení:
Stát v rozkladu

DALŠÍ INFORMACE: MACEK Miroslav (1944)
Zveřejněno 27.07.2020
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule