FRANCAIS POLSKI DEUTSCH ENGLISH CESKY Návrat na hlavní stranu PRAHA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ KRAJ VYSOCINA PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ STREDOCESKÝ KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ
Návrat na hlavní stranu

Fulltext
Království perníku

PONDĚLNÍ GLOSY 18.01.2021

Miroslava Macka

Ve Francii začal platit delší zákaz nočního vycházení. Místo dosavadních 20:00 nesmí obyvatelé vycházet už od 18:00. Informovala o tom agentura AFP. Cílem opatření, které má prozatím platit dva týdny, je snížit počet nakažených koronavirem.
Samozřejmě, že toto rozhodnutí bylo učiněno na základě neprůstřelných vědeckých důkazů. A ne, abyste si mysleli, že to se jen tamní politikové, stejně jako ti naši, už úplně zbláznili.

Novinky.cz o desetitisícové demonstraci proti restriktivním opatřením ve Vídni:
Demonstrace se zúčastnili také pravicoví extremisté, například několikrát odsouzený Gottfried Küssel. Extremisté ale netvořili většinu demonstrantů. Šlo spíš o různé esoteriky, příznivce spikleneckých teorií, odpůrce očkování a další alternativce.
No comment.

Průběžný výsledek americké obchodní války s Čínou:
Podle zpravodajského serveru CNN dosáhl obchodní přebytek Číny v prosinci loňského roku 78 miliard dolarů. Celkový obchodní přebytek za rok 2020 se pak vyšplhal na rekordních 535 miliard dolarů a zvýšil se o 27 procent, což je pro čínsko-americký obchod další historický rekord.

DALŠÍ INFORMACE: MACEK Miroslav (1944)
Zveřejněno 18.01.2021
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule