FRANCAIS POLSKI DEUTSCH ENGLISH CESKY Návrat na hlavní stranu PRAHA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ KRAJ VYSOCINA PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ STREDOCESKÝ KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ
Návrat na hlavní stranu

Fulltext
Království perníku

STŘEDEČNÍ GLOSY 20.01.2021

Miroslava Macka

Angela Merkelová v úterý jednala se zemskými premiéry o dalším zpřísnění koronavirových opatření. Ta by mohla obsahovat i povinnost pasažérů ve vlacích mlčet.
Nu jistě! Maul halten und weiter dienen neboli Držet hubu a krok. A vůbec nejlepší by bylo, kdyby drželi hubu politikové a jejich rádci.

V Izraeli od druhé listopadové dekády neustále přibývá nakažených covidem-19a stejně tak počet zemřelých. Nic na tom nezměnilo ani masové očkování zahájené 20. prosince, ani třetí lockdown, který v zemi platí od 27. prosince. Nárůst může souviset s rychlým šířením nakažlivější britské mutace, myslí si izraelský komisař pro koronavirus Nachman Aš. Trvá přitom zhruba dva týdny, než vakcína začne účinkovat.
Tolik zpráva. Dříve jsme holt chtěli poroučet větru a dešti a nyní koronaviru. Pokud se ovšem izraelští vědci nemýlí, pak je doposud aplikovaná vakcína na dvě věci…

DALŠÍ INFORMACE: MACEK Miroslav (1944)
Zveřejněno 20.01.2021
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule