FRANCAIS POLSKI DEUTSCH ENGLISH CESKY Návrat na hlavní stranu PRAHA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ KRAJ VYSOCINA PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ STREDOCESKÝ KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ
Návrat na hlavní stranu

Fulltext
Království perníku

ČTVRTEČNÍ GLOSY 21.01.2021

Miroslava Macka

Ministerstvo zdravotnictví připravuje novou podobu tabulky protiepidemického systému (PES). Ta by měla nově zohledňovat i zatížení zdravotního systému, což je parametr počtu hospitalizovaných osob a počtu pacientů na jednotkách intenzivní péče.
To nám ten houf odborníků sděluje, že doposud k těmto údajům nepřihlížel, ač nás neustále strašil zhroucením zdravotnictví? Soudruzi, soudruzi, takto Řád bílého lva nedostanete!

Lidé s pozitivním testem na koronavirus by měli dostávat jednorázovou finanční podporu, navrhují vědci z evropské iniciativy Contain Covid-19 a iniciativy Sníh. Zájem a dostupnost testování by podle nich mohly zlepšit také příjemnější způsoby odběru, například kloktáním ze slin, a testy v lékárnách, firmách nebo školách, které by stát podpořil z rozpočtu.
Ještě alespoň ta iniciativa Sníh přiznává, po čem se ty nápady berou…

Praha je Praha, to máte marné, Praha je vzor elegance, je věčně mladá, nikdy nestárne a je jí vždycky do tance, zpívával Karel Hašler a zřejmě to platí stále. Zvláště, když se podíváte na čísla distribuce vakcín do jednotlivých krajů uniklá z ÚZIS, která doposud z dobrého důvodu tajil (stav k 19. 1. t. r.):
Praha: 39 922
Jihomoravský: 20 168
Moravskoslezský: 13 088
A pak následuje sešup až k poslednímu kraji, kterým je kraj
Pardubický: 2859

Státní firma Čepro zakoupila za poslední čtyři roky od Agrofertu paliva za zhruba 5 miliard korun, aniž by na zakázky vypsala veřejná výběrová řízení. Dle protikorupčních expertů nezákonně. Čepro se hájí, že dle analýz není veřejný podnik a zákon se na něj nevztahuje.
Za tou koronavirovou clonou se toho schová….

Nechápu, proč se feministky již dávno nevzbouřily, že se neustále píše jen o covidu, ač je to TEN covid, a nepožadují nejméně u poloviny zpráv a komentářů mluvit o TÉ covidě.

DALŠÍ INFORMACE: MACEK Miroslav (1944)
Zveřejněno 21.01.2021
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule