FRANCAISPOLSKIDEUTSCHENGLISHCESKYNávrat na hlavní stranu PRAHA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ KRAJ VYSOCINA PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ STREDOCESKÝ KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ
Návrat na hlavní stranu

Fulltext
Království perníku

"Dopoledne plné vody" dne 31.10.2009

Již podruhé v tomto roce jsme se za přispění Společnosti pro podporu lidí s mentálním postižením Trutnov pokusili nabídnout našim členům, nečlenům i jejich přátelům možnost strávit společný čas při vodních radovánkách - poslední říjnovou neděli tohoto roku jsme v královéhradeckém aquaparku uspořádali sportovně relaxační událost pod názvem "Dopoledne plné vody".
Akce byla nabízena okruhu spolupracujících organizací z našeho kraje i jednotlivcům z rodin; největší část volných míst nakonec využili obyvatelé Oranžového domu z Trutnova. Ti se již pěknou řádku dnů před samotným zorganizováním výpravy do Hradce zajímali o možnost zajištění míst v podzimním termínu. Řada z nich se účastnila prvního jarního výletu do aquaparku a tak si další cestu nechtěli nechat ujít. Nakonec se z Oranžového domu přihlásilo hned devět klientů. Další zájemkyně nás kontaktovala z královéhradeckého Domu chráněného bydlení DaMPi.
Zbytek celé sestavy tvořilo společně se mnou pět další přátel a kamarádů, kteří se velice ochotně podíleli na hladkém průběhu celé akce. Naše společnost SPMP Trutnov krom zorganizování celé akce a zajištění doprovodu nabídla všem účastníkům cestu do aquaparku i vstup do bazénu zdarma.
V sobotu před devátou hodinou jsme s účastníky z Oranžového domu vyrazili z trutnovského vlakového nádraží na vysněnou cestu za vodou. Všichni byli příjemně naladěni, cesta zběsile rychle utíkala. Po výstupu z vlaku jsme se k aquaparku přiblížili trolejbusem hromadné dopravy. Ve foajé bazénu nás doplnila účastnice z DaMPi se svým doprovodem, a tak jsme byli konečně v kompletní sestavě.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
Přesně v deset třicet začala naše anabáze v šatnách. Z minula je to jedna z nejveselejších vzpomínek na hradecký aquapark. Jelikož jsme již nebyli včerejší a z jarních zážitků jsme se poučili, nedělaly nám čipové skříňky ani orientace v celém systému odemykání žádný větší problém. Po převlečení proběhlo přerozdělení všech účastníků akce - jeden doprovod nabízel svou pomoc pro dva vody chtivé účastníky.
Nu a pak to začalo - dychtiví jsme se (organizovaně) rozutekli po celém areálu aquaparku s myšlenkou užít si všeho dosytnosti. Nabízelo se toho jako vždy mnoho - rekreační bazén o rozměrech 30 x 12,5m s umělým vlnobitím, chrliče vody a podvodní sopky, 82m dlouhý tobogán se světelnými efekty, dětský bazén s umělou říčkou, kruhový bazén s perličkovými lůžky, podkovovitý bazén s podvodními masážemi, 37°C teplý vířivý bazén, možnost přejít do 50 metrového plaveckého bazénu.
Tak jako minule největší úspěch slavil tobogán a mechanické vlnobití. Ti odvážnější letos poprvé ochutnali možnosti skoku z můstku do čtyřmetrové hloubky. Zkrátka každý si užíval podle své libosti. Po dvou hodinách plavání, koupání, šplouchání, houpání, ježdění, skákání a vodního masírování jsme opouštěli hradecký bazén řádně rozmáčení a vysportovaní - a myslím také, že z toho všeho šťastní.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
Dál už nás čekala jen převlékačka v šatnách, svačina ve foajé a slavnostní zakončení celého plaveckého dopoledne s vyhlášením všech úspěšných plavců, skoroplavců i neplavců. Pak se naše cesty zase rozešly. Na obyvatele Oranžového domu čekala zpáteční cesta vlakem do Trutnova; ta se nesla na uvolněné, unavené (až ospalé), ale hlavně úsměvné vlně.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
Dojeli jsme celí, zdraví, příjemně unavení a bohatší o nové zážitky (Honza Pilař také bohatší o jedny děravé plavky). Nu a to je z naší říjnové cesty za vodou vše.

Za všechny pořádající (Blanku, Šárku, Mirku, Gábinu Š., Janku a SPMP Trutnov) Viktor

P. S.: Myslím, že na jaře roku 2010 bude zase jedno víkendové dopoledne v hradeckém aquaparku pořádně živo. Těšte se.
Zveřejněno 02.11.2009 v 11:34 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule