FRANCAISPOLSKIDEUTSCHENGLISHCESKYNávrat na hlavní stranu PRAHA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ KRAJ VYSOCINA PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ STREDOCESKÝ KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ
Návrat na hlavní stranu

Fulltext
Království perníku

Halloweenská taneční zábava dne 3.11.2009

Kdo šel náhodou v úterý 3. listopadu v odpoledních hodinách Dvorem Králové a shodou okolností i kolem Zábavního centra na Zálabí, ten se jistě nestačil divit. Do jeho útrob před čtrnáctnou hodinou proudila pěkná řádka lidí mladých i těch dříve narozených. Spojovalo je jediné: dnešní podmáčené odpoledne si chtěli společně pořádně užít. V úterý se totiž na Zálabí konala "Helouvínská" taneční zábava, kterou pořádala Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením Trutnov.
Celkem se na zábavě sešlo úctyhodných dvěstě čtrnáct tance chtivých lidí, z tohoto počtu bylo dvacet devět doprovodů. Pozvání přijali mladí kamarádi z Dětského domova v Dolním Lánově, ze Základní školy speciální v Jaroměři, přátelé z občanského sdružení Život bez bariér z Nové Paky, ze Stacionáře pro zdravotně oslabené a tělesně postižené Trutnov, z ÚSP Markoušovice, z ÚSP Chotělice,z Domova důchodců a ÚSP Česká Skalice a naši staří známí z Oranžového domu v Trutnově a z Barevných domků Hajnice. Celkový počet doplnili účastníci z rodin. Pro všechny bylo krom zábavy připravené i drobné pohoštění a samozřejmě večeře.
Po slavnostním zahájení pořádající organizací tak mohla začít ta pravá taneční zábava - nejprve na známé hity z reprodukované hudby, později na živé vystoupení poprockové kapely Zlaté Voči z Prahy. Kapelu jsme mnozí viděli a slyšeli hrát na Zálabí poprvé, všichni jsme se ale shodli, že pánové zahráli opravdu úžasně.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
A tak se tančilo, trsalo a dovádělo - prostě zábava jela na plný plyn. Vlastní taneční kreace byly často prokládány připravenými tanečními vystoupeními. Všichni, kteří bez ostychu předvedli své taneční umění zaslouží naše veliké uznání. Nezapomenutelné bylo především vystoupení mladíků a dívek z Lánova, country tance pánů z Chotělic a přátel z trutnovského Stacionáře, do rytmu diska nás strhli tanečníci z Jaroměře a z Markoušovic. Z rozzářených obličejů bylo poznat, že se zábava opravdu povedla.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
A co dodat na závěr? Snad jen jeden ohlas:
"Chtěla bych Vám poděkovat za včerejší úžasnou akci v Zálabí. Všem se nám zábava velmi líbila, klienti byli přímo nadšení a domů jsme přijeli celí zpocení a unavení :) Pokud budete příští rok tuto akci pořádat znova, určitě rádi přijedeme."

Bc. Romana Hanušová, sociální pracovník a pedagog
pro vzdělávání, sport a odstranění bariér postižených
Občanské sdružení Život bez bariér

Co si můžeme přát víc....

Viktor

Na tuto akci nám byla odpuštěna autorská odměna za hudební produkce v plné výši. Děkujeme Komisi OSA pro záležitosti zastupovaných a pořadatelů.

Prezentace

Zveřejněno 07.11.2009 v 20:58 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule