FRANCAIS POLSKI DEUTSCH ENGLISH CESKY Návrat na hlavní stranu PRAHA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ KRAJ VYSOCINA PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ STREDOCESKÝ KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ
Návrat na hlavní stranu

Fulltext

Jihočeský folklorní soubor Kovářovan vydal stolní kalendář 2011

Jihočeský folklorní soubor Kovářovan opět po roce vydal ve spolupráci s LK TISK v.o.s Milevsko stolní dvoutýdenní kalendář, který je doplněn fotografiemi mapující činnost všech jeho složek během uplynulého roku.

Věříme, že kalendář potěší příznivce našeho souboru a bude jim dobrým pomocníkem při plánování pracovních i soukromých aktivit. Samozřejmě budeme rádi, když si jeho držitelé najdou čas k návštěvě některých z připravovaných kulturních vystoupení našich souborů.

Informace na www.kovarovan.cz

Zájemci o kalendář mohou kontaktovat vedoucí souboru nebo si jej mohou zakoupit v Pekařství Kovářov či v Infocentru v městě Milevsku.

manželé Milan a Pavla Škochovi
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan
Kovářov 398 55
tel.: 382 594 106, 604 692 062, e-mail: milan.skoch@tiscali.cz
www.kovarovan.cz, www.jfos.cz

kalendář

Stolní dvoutýdenní kalendář 2011
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan
Námět a zpracování: manželé Milan a Pavla Škochovi
Foto: Milan Škoch
Grafická příprava, litografie, tisk: LK TISK v.o.s. Milevsko
Náklad: 500 kusů

Jihočeský folklorní soubor Kovářovan

vznikl v roce 1984 a od roku 1997 pracuje jako občanské sdružení. Usiluje o uchování lidových tradic Kovářovska a dalšími aktivitami napomáhá rozvoji veřejného života obce Kovářov a Jihočeského kraje.

Zabývá se udržováním lidových písní, tanců a zvyků své národopisné oblasti Kozácka (Táborsko-Milevsko). Ve svých vystoupeních prezentuje krásné kozácké kroje, které vynikají zejména bohatou bílou výšivkou na zástěrách zpěvaček souboru.

Náměty pro svoji práci čerpá převážně ze sbírek Čeňka Holase a Čeňka Zíbrta, rodáků z Kovářovska.

Občanské sdružení se skládá z dospělého souboru Kovářovan, dětského souboru Kovářovánek, Loutkového divadýlka Podkovička a Divadelní společnosti Podkova.

Kovářovan vystupuje celoročně s programy od 15 minut po hodinové pořady a na pozvání obcí nebo dalších organizací rozdává radost ve vystoupeních, kde jsou choreograficky zpracované tance i zvyky národopisné oblasti Kozácka.

Zveřejněno 21.10.2010 v 22:59 hodin
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule