FRANCAIS POLSKI DEUTSCH ENGLISH CESKY Návrat na hlavní stranu PRAHA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ KRAJ VYSOCINA PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ STREDOCESKÝ KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ
Návrat na hlavní stranu

Fulltext
Království perníku

Pokoj lidem dobré vůle

Už po osmé se v sobotu 25. prosince 2010 zaplnilo lipenské náměstí lidmi všech věkových kategorií, aby v tomto prvním vánočním svátku přivítalo na svět zrození Jezulátka.

Celý pořad na jevišti zahájili trubači Vojenských lesů a statků koledami a pan farář Mgr. Martin Mališka četbou radostné zprávy evangelia o narození Spasitele v Betlémě.
Jako z Ladových obrázků se na jevišti střídaly postavičky pastýřů, andělů, Josefa a Marie s Ježíškem, nechyběla ani chasa. Děti v dobových kostýmech ze souboru Maleníček ze SVČ zde předvedly malou pastýřskou hru, která u mnohých přítomných vyvolala slzičky dojetí.
Vánoční atmosféra, s mírným popraškem sněhu, dokreslovala celou scenérii odvíjejících se vánočních koled a odměnou pro děti byl nově vybudovaný "Betlém" v Meditační zahradě sv. Jakuba, kam se po skončení pořadu na jevišti přesunul průvod v čele se Třemi Králi na koních. Tady na děti čekaly postavy Josefa a Marie s Ježíškem ale také živá zvířátka.
Z "Betlému" vedla cesta do kostela, kde pořad pokračoval vystoupením žáků Základní umělecké školy Antonína Dvořáka. Pan farář popřál všem lidem v kostele krásné a požehnané vánoce.

Videozáznam ze Živého Betlému naleznete na www.lipniknadbecvou.eu

Květa Kohoutková
kveta.kohoutkova@seznam.cz

Zveřejněno 27.12.2010 v 22:03 hodin
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule