FRANCAIS POLSKI DEUTSCH ENGLISH CESKY Návrat na hlavní stranu PRAHA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ KRAJ VYSOCINA PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ STREDOCESKÝ KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ
Návrat na hlavní stranu

Fulltext
Království perníku

Pozvání na setkání záhorských krojů

výzva občanům lipenského Záhoří

V příštím roce uplyne třicet let od zrození dětského folklorního souboru Maleníček, který navázal na velmi dobrou činnost souboru paní Čočkové na Veselíčku.
Soubor zpracovává lidové zvyky a obyčeje lipenského Záhoří. Sdružuje děti ve věku od 4 do 14 let a pracuje ve Středisku volného času v Lipníku nad Bečvou.
Reprezentuje město Lipník nad Bečvou na různých kulturně společenských akcích a je hrdý na to, že tyto tradice může šířit i mimo něj.
Protože bychom se chtěli přiblížit co nejvíce podobě záhorského kroje, rádi bych Vás požádali o spolupráci.
Požádali jsme o dotaci na kroje a rádi bychom ušili kroj podle předlohy některého z původních krojů tak, aby odpovídal danému regionu.

Možná máte doma záhorský kroj, který už dávno nepoužíváte a to ať už ho máte na půdě a nebo ho má někdo z vašich příbuzných, tetiček, babiček a tady bychom Vás chtěli požádat o jeho prezentaci. Byli bychom vám vděční za vaší spolupráci. Rádi bychom se na váš kroj podívali a popřípadě si kroj nafotili abychom podle něj mohli ušít kroj nový. Prosíme jen, že se nám jedná o kroj z našeho lipenského Záhoří. Rádi bychom podobu kroje zachovali pro příští generace. Rovněž potřebujeme zjistit původ kroje i jeho majitele a popřípadě oblast. Pokud máte takovýto kroj doma, budeme rádi, když nám kroj přinesete a třeba i předvedete. Můžete nám přinést kroj na fotografiích.
Zároveň Vás chceme poprosit o darování některých dobových rekvizit, které budou sloužit nejen do selské jizby kterou chceme uspořádat ale i do našich připravovaných pořadů. Jedná se o malé rekvizity, jako je třeba mlýnek na kávu, hmoždíř, kolovrátek, máslenice, řehtačky a podobně.

Záhorské dobové kroje a drobné rekvizity můžete nosit od 20. do 24. června na Středisko volného času v Lipníku nad Bečvou od 8.00 do 18.00 hodin.

Děkujeme vám všem za spolupráci a věříme, že s vaší pomocí budeme mít kroj hodný reprezentace našeho regionu.

Květa Kohoutková
kveta.kohoutkova@seznam.cz

Zveřejněno 07.05.2011 v 10:46 hodin
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule