FRANCAIS POLSKI DEUTSCH ENGLISH CESKY Návrat na hlavní stranu PRAHA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ KRAJ VYSOCINA PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ STREDOCESKÝ KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ
Návrat na hlavní stranu

Fulltext
Království perníku

Maleníček roztančil brněnské náměstí

Náměstí Svody v Brně patřilo od 9. října řemeslníkům z celé republiky, regionálním pochutinám a prezentacím zajímavých míst z blízkého i vzdálenějšího okolí Brna, zvířátkům, folklorní muzice a koncertům známých osobností a neslo se pod názvem Slavnosti regionů.

Celý tento projekt připravila radnice městské části Brno - střed a kulturní vzdělávací středisko.

Maleníček

Dětský folklorní soubor Maleníček, jehož zřizovatelem je SVČ Lipník, dostal pozvání na tyto Slavnosti reprezentovat Olomoucký kraj a město Lipník nad Bečvou Svým hodinovým vystoupením dokázal pobavit všechny přítomné diváky a těch bylo opravdu mnoho. Vystoupení se konalo v sobotu 15. října odpoledne za velmi příjemného podzimního počasí. Sluníčko hřálo a na celém náměstí Svobody bylo velmi rušno. V pozdním odpoledni se děti, ve dvou blocích, představily divákům postupně pěti pořady. Předvedly pásmo nazvané Vítání jara, lidový muzikálek o vodníku Kašňákovi, kovářské pásmo o Vendulce a Matějovi a zazněly tady i záhorské lidové písničky a hymna o Lipníku v podání nejstarší členky a několikanásobné vítězky různých pěveckých soutěží, Michalky Matuškové.
Na závěr celého vystoupení se děti předly ve skladbě Hrošík jako mažoretečky. Několikanásobný potlesk přerušovaně zněl v průběhu všech pořadů a byl odměnou pro malé tanečnice, které se opravdu snažily. Odměnou pro vedoucí byla nejen pochvala organizátorů ale i přihlížejících diváků.

Maleníček
Maleníček

Poděkování patří všem dětem i jejich rodičům, bez jejichž pomoci bychom tento maratón vystoupení nezvládli.

Vedoucí souboru
Markéta Matušková a Květa Kohoutková
kveta.kohoutkova@seznam.cz

Maleníček

Maleníček z Lipníku na Vernisáži výstavy Kdo si hraje, nezlobí

V galerii zámecké konírny v Lipníku nad Bečvou je od 22. října až do 6.ledna 2012 výstava nazvaná: "Kdo si hraje, nezlobí".
Autorkou této výstavy je paní Alena Zemanová se svým týmem výtvarníků z celé České republiky
Vernisáž se uskutečnila v pátek 21. října 2011. Nádhernou výstavu dobových panenek, kočárků, pokojíčků, medvídků a dalších hraček včetně doplňků z období od 19. století, navozuje atmosféru času dávno minulých.
Tuto nádheru umocnily děti z Maleníčku svým pásmem s panenkami nazvané "Až já budu velká". O tom, že pořad zněl věrohodně a naprosto přesvědčivě, nás přesvědčily rozzářené tvářičky dětí a uslzení rodiče i diváci, kteří svým potleskem děti odměnili.
Poděkování patří dětem za jejich milé a dojemné vystoupení a rodičům za pomoc..
Tato výstava si určitě zaslouží pozornost všech, kteří se chcete, byť jen na malou chvíli, vrátit do dětství.

Zveřejněno 20.10.2011 v 22:17 hodin
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule